Idėjų realizavimas: planavimas, rizika ir pamokos

„Naujoko sėkmė aplanko retai, o nesėkmė yra vertinga pamoka. Jei neišmoksti iš jos, rizikuoji tą pačią klaidą padaryti dar kartą. Supratau, kad net ir turėdamas idėją, jei neturi žinių, privalai dirbti su tais, kurie išmano daugiau. Kitaip rizikuoji ne tik pinigais, bet ir laiku,“ – pokalbyje su Workland vadove Lietuvoje Laura Panoviene teigė verslininkas.

Susiję straipsniai
Artur Swan ir Laura Panovienė
Artur Swan ir Laura Panovienė
FOTO: Organizatorių nuotr.

Pasak A. Lebedenko, idėjų įgyvendinimas nėra lengvas procesas – jį dažnai lydi nesėkmės. Artur finansinio raštingumo kelias prasidėjo dar vaikystėje, kai jo tėvas patikėjo jam šeimos biudžeto valdymą. Šis paprastas, bet reikšmingas žingsnis išmokė jį atsakingai vertinti finansus. Analizuodamas išlaidas, jis atrado būdų sumažinti nereikalingus pirkinius ir mokėsi investuoti į pridėtinę vertę kuriančias sritis.

„Mano tėtis visada sakydavo: „Skaičiuoti reikia ne tai, kiek išleidi, o kiek uždirbi.“ Tai buvo pirma taisyklė, kurios išmokau, ir ji man padeda iki šiol,“ – pasakojo jis, pabrėždamas, kad svarbiausia yra pajamų didinimas, o ne vien išlaidų mažinimas.

Finansinis raštingumas ir investicijų svarba

Artur tvirtina, kad finansinis raštingumas yra kertinis sėkmės elementas. Jis ne tik leidžia valdyti pinigus, bet ir užtikrina, kad investicijos būtų tikslingos:

„Finansinis raštingumas yra raktas į finansinę laisvę. Jei nežinai, kaip valdyti pinigus, jie tiesiog išslys iš tavo rankų. Neužtenka taupyti – svarbu išmokti uždirbti daugiau ir tinkamai paskirstyti finansus. Net ir pasyvioms pajamoms reikia dėmesio ir darbo.“

Artur Swan
Artur Swan
FOTO: Organizatorių nuotr.

Vienas iš didžiausių A. Lebedenko projektų – tinklalaidė „Tapk geresniu“ ir filmavimo studija „Record in Vilnius“. „Tapk geresniu“ patenka į TOP 5 populiariausias tinklalaides visose audio platformose, o jo „YouTube“ kanalas yra tarp TOP 30 didžiausių Lietuvoje. Šie rezultatai parodo, kaip nuoseklus darbas ir strateginis mąstymas padeda įgyvendinti net ambicingiausias idėjas.

„Kiekviena nauja idėja reikalauja ne tik drąsos, bet ir ilgalaikio planavimo. Studijos kūrimas buvo rizikingas žingsnis, bet rezultatai pranoko lūkesčius. Tai patvirtino, kad turėdamas aiškią strategiją gali pasiekti tai, kas iš pradžių atrodo neįmanoma,“ – „Workland“ studijoje dalijosi Artur Swan.

Psichologinis balansas ir kūrybiškumas

Verslininkas pabrėžė, kad psichologinis balansas yra būtinas siekiant ilgalaikės sėkmės. Per didelis užimtumas, anot jo, ne tik mažina kūrybingumą, bet ir trukdo generuoti naujas idėjas.

„Kartais reikia mokėti paleisti tai, kas nebeteikia džiaugsmo. Tik tada atsiranda erdvės naujoms galimybėms. Paleisdamas netinkamus projektus ne tik sumažini stresą, bet ir sukuri sąlygas augti. Kai protas užimtas nerimu, nebelieka vietos naujoms idėjoms,“ – tvirtina nuomonės formuotojas.

Artur Swan
Artur Swan
FOTO: Organizatorių nuotr.

Artur taip pat akcentuoja, kad tikra sėkmė – ne tik pasiekti materialūs tikslai, bet ir gebėjimas puoselėti prasmingus santykius su aplinkiniais. Jis pabrėžė, kad harmoningas gyvenimas pasiekiamas per sąmoningą balansą tarp darbo ir asmeninio gyvenimo. Pasak jo, kompromisai ir pastangos kurti gerus santykius su aplinkiniais yra esminis raktas į emocinę gerovę bei aukštesnę gyvenimo kokybę:

„Artimųjų ryšiai yra gyvenimo pagrindas. Net paprasti pokalbiai ar apsilankymai pas šeimą gali pakeisti tavo dieną. Pinigai gali ateiti ir išeiti, bet santykiai yra tai, kas iš tikrųjų turi ilgalaikę vertę.“

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės