Didžiosios pieno perdirbimo įmonės kreipėsi į Žemės ūkio ministeriją, palaikydamos ūkininkų raginimą Vyriausybei didinti nacionalinę paramą visiems pieno gamintojams.

Pasak „Pieno centro“ vadovo Egidijaus Simonio, besitęsianti geopolitinė įtampa ir sudėtinga pasaulinė ekonominė situacija lėmė, kad eksporto rinkose smuko pieno produktų kainos, kurios paveikė ir žaliavinio pieno kainų kritimą, rašoma pranešime.

Pieno perdirbėjai pabrėžia, kad Lietuvoje žaliavinio pieno supirkimo kainas lemia situacija eksporto rinkose, kadangi apie 70 proc. šalyje perdirbamo pieno eksportuojama produktų pavidalu.

„Sudėtinga situacija įtakoja pieno sektoriaus sąstingį ir paspartina ūkininkų pasitraukimą iš pieno gamybos, stabdo pieno gamintojų investicijas ir plėtrą“, – pažymi E. Simonis.

Jis priduria, kad Lietuvoje kasmet mažėja pieno kiekis, kadangi iš rinkos traukiantis smulkiems pieno gamintojams, vidutiniai ir stambūs ūkiai nespėja didinti žaliavinio pieno gamybos.

„Pieno centro“ rašte ministerijai teigiama, kad pieno perdirbimo įmonės turi pakankamus gamybinius pajėgumus ir trūkstant žaliavos įmonės turi virš 30 proc. jos pirkti iš aplinkinių šalių.

Lietuvos pieno sektorius sukuria apie 2 proc. BVP, jame dirba virš 80 tūkst. žmonių. Taip sukuriamas užimtumas kaimo vietovėse bei darbo vietos pieno perdirbimo įmonėse, taip pat sektorius svarbus valstybei dėl sumokamų mokesčių, teigia perdirbėjai.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją