Vidutinė natūralaus pieno supirkimo kaina spalį Lietuvoje didėjo trečią mėnesį iš eilės ir siekė 512,92 euro už toną, skelbia Žemės ūkio duomenų centras.
pienas
1199 straipsnių
Pienas dažniausiai reiškia žinduolių patelių pieno liaukų gaminamą maistingą skystį.
Pienas, varškė, jogurtas, grietinė, glaistyti varškės sūreliai – produktai, be kurių savo dienos neįsivaizduoja daugelis Lietuvos gyventojų. Tačiau svarbu žinoti, kad norint mėgautis skaniais bei maistingais produktais, svarbu atkreipti dėmesį ir į jų kokybę. Pasak „Lidl Lietuva“ kokybės užtikrinimo...
Socialiniuose tinkluose pasklido sąmokslo teorija apie parduotuvėje parduodamą pieną. Meluojama, kad į jį pridedama sveikatai labai kenksmingų medžiagų, o to įrodymas esą yra tai, kad pienas iš parduotuvės nesurūgsta per dvi dienas.
Vidutinė pieno supirkimo kaina Lietuvoje šių metų rugpjūtį išaugo 5,4 proc. Tuo metu Europos sviesto ir sūrių biržose toliau brango pieno gaminiai, rodo ES pieno rinkos observatorijos (MMO) duomenys.
Maisto kainų žemumos jau pasiektos ir dalis produktų artimiausiu metu brangs, prognozuoja ekspertai. Pasak jų, tokią padėtį lems įvairūs veiksniai, pradedant žaliavų brangimu ir baigiant vartotojų paklausa bei prekybininkų taktika.
Dar bakalauro studijų metais Ugnė Dirdaitė suprato, kad savo technologines žinias gyvenime nori panaudoti sprendžiant kitų žmonių problemas. Tiesa, tik prisilietusi prie nemažai mokslų – biotechnologinių, biochemijos, genetinių, cheminių, elektronikos, politinių ir agromaisto – ji pagaliau atrado, k...
Infliacija jau kuris laikas nebešuoliuoja tokiais tempais, kokius stebėjome prieš kelerius metus, tačiau bendras kainų lygis ir toliau išlieka aukštas, ypač tai pastebima perkant maistą. Vis dėlto dar yra prekių, kurias galima nusipirkti neišleidus nė euro. „Delfi“ patyrinėjo, kokia šiandien yra vie...
Sviesto lentynos Estijos maisto prekių parduotuvėse yra tuštesnės nei įprastai, nes sviesto gamintojai šiuo metu negali patenkinti paklausos.
Vidutinė natūralaus pieno supirkimo kaina šią liepą siekė 37 centus už kilogramą, tai yra buvo 8,4 proc. didesnė nei tuo pačiu laikotarpiu pernai. Tuo metu per mėnesį, palyginti su birželiu, pieno supirkimo kaina sumažėjo 0,7 proc.
Tarp praėjusią savaitę daugiausiai dėmesio sulaukusių melagingų žinučių pateko Kremliui palankių asmenų skleidžiama dezinformacija apie vaikų ligoninės ataką Kyjive, sena sąmokslo teorija apie „turbo vėžį“ ir nepagrįstas pasipiktinimas dėl neva prekybos centruose skiedžiamo karvės pieno.
Smulkiems ir vidutiniams ūkiams nesibaigiant pieno krizei, ūkininkai patys ieško išeičių ir būdų, kaip apsaugoti savo verslą ir tuo pačiu visą regioną padaryti saugesniu ir patrauklesniu gyvenimui. Vienų karvės jau išvažiavo į Lenkiją, kiti nuostolius mažina pereidami prie mėsinių galvijų auginimo,...
Socialiniame tinkle „Facebook“ nuogąstaujama dėl parduotuvėse parduodamo pieno. Teigiama, kad ūkininkai supirkėjams parduoda 100 proc. riebumo pieną, bet parduotuvių pienas praskiestas ir praradęs žmogui naudingas medžiagas. „Melo detektorius“ patikrina šiuos teiginius.
Turbūt 9 iš 10 pasakys, kad amerikietiškus blynelius mėgsta be galo ir valgytų juos pusryčiams kiekvieną savaitgąlį. Po teisybei, mėgautis amerikietiškais blyneliais galite ir dažniau – pasigaminti juos namuose gana nesudėtinga.
Vidutinė natūralaus pieno supirkimo kaina šį birželį buvo 37,2 cento už kilogramą – 8,1 proc. didesnė nei pernai tuo pat metu. Tuo metu per mėnesį, lyginant su geguže, pieno supirkimo kaina sumažėjo 3 proc.
Pusryčiams ar vakarienei kepami blynai su bananais ir varške yra tiesiog tobuli. Purūs, lengvučiai ir tikrai tirpstantys burnoje. Blynus su bananais ir varške patiekite medumi, plakta grietinėle ar uogiene.
Lietinius blynus mėgsta tiek maži, tiek dideli. Prikepus visą jų kalną galima valgyti vienus ar įdaryti varške, mėsa, sūriu ir kitais įdarais. Skaniausi lietiniai blynai karšti – tiesiai iš keptuvės.
Kai kurie ūkininkų lyderiai mėgsta kartoti, kad Lietuvos kaimas miršta ir greitai paskutinę karvę parduosime lenkams. Kuriems užsiimti gyvulininkyste apsimoka, lietuviams, kaip sako žemdirbiai ne.
Seimo Ekonomikos komiteto patobulintą pieno įstatymo projektą sukritikavo žemės ūkio ir perdirbimo įmonių atstovai. Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacijos (LŽŪBA) vertinimu, įstatymo projektas nesprendžia įsisenėjusių problemų pieno sektoriuje, o esminė spraga – į projektą nėra įtraukta prekybos ...
Okainių žemės ūkio bendrovė jau valdo stambią karvių fermą ir ją plės – tikėtina, ji taps viena didžiausių Lietuvoje ir Baltijos šalyse. Tačiau, skirtingai nei dauguma kitų lietuviškų mega fermų, kurių statybos dabar įsibėgėja, šioje fermoje melžimas pilnai robotizuotas.
Vienas turtingiausių Lietuvos žmonių Adomas Balsys – apie pieno ūkio ateitį, rusišką techniką ir kas bus, kai ES atsivers Ukrainai (2)
Adomas Balsys vienas iš turtingiausių Lietuvos žmonių, „Lytagros“ savininkas. Kaip pavyko išlaikyti Nepriklausomybės pradžioje įsigytą įmonę, kaip modernizuojamos įmonių grupės valdomos dvi žemės ūkio bendrovės bei kas bus su mūsų žemės ūkiu.