Vienas iš didesnių produktų gamintojų patvirtino, kad ši problema egzistuoja. Šiuo metu kompanija ieško alternatyvių tarp pienui ir sultims variantų, galvojama net apie bidonus.

Mažmenininkų informacija, rinkoje susidarė tetrapako (pakuotė iš kelių kartono, polietileno ir folijos sluoksnių). Trūksta žaliavos, todėl mažmenininkams sunku gauti pirkti plėvelės.

Su tikėtinu pakuočių pienui, kefyrui ir sultims trūkumu, tikėtina, susidurs kompanija „Vkusvill“. Priežastis – ribojimai importinei žaliavai.

„X5 Group“ neturi sunkumų dėl prekių tiekimo, kita vertus, kompanija ieško alternatyvių pakavimo medžiagų tiekėjų, papasakojo kompanijos atstovas.

Rusijos Žemės ūkio ministerija pranešė surinkusi iš rinkos dalyvių duomenis apie įvairių pakuočių poreikį, šie duomenys perduoti į Pramonės ir prekybos ministeriją. Šios ministerijos atstovas patvirtino, kad padidėjo pieno pakuočių poreikis, tačiau pridūrė, kad gamintojai turi žaliavų ir medžiagų atsargų.
Pakuotojų nacionalinės konfederacijos vykdomasis direktorius Aleksandras Boiko įspėjo – jei užsieniečiai savininkai sustabdys gamyklų Rusijoje darbą, gali atsirasti lanksčių pakuočių, pakuočių su gofruotomis sienelėmis ir stiklinės taros trūkumas.

Taros deficitą jau sukėlė jos kainos didėjimas. Transportavimui skirtos pakuotės su gofruotomis sienelėmis nuo vasario pabrango 30 proc. (iki 1400 rublių mažiausiai dešimčiai populiariausių dydžių), polipropileno plėvelė pabrango du kartus (kilogramas dabar kainuoja 372 rublius). Kartono pakuočių druskos pakavimui (1 kg) kaina nuo 3,92 rublio padidėjo iki 8,69 rublio, polietileno plėvelė fasavimui – nuo 243 rublių iki 460 rublių už vienetą.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (9)