Apie tai rašoma leidinyje „The Guardian“.
Manoma, kad galvijų skaičius bus sumažintas 30 proc.
Kaip skelbiama leidinyje, Nyderlandų Finansų ir žemės ūkio ministerijos parengė du pasiūlymus – ūkininkai bus verčiami parduoti teises į emisiją ir savo žemę valstybei, jeigu tai bus būtina.
Nyderlanduose gyvulininkystės atšaka yra viena iš didžiausių Europoje, čia auginama apie 100 mln. stambiųjų raguočių, vištų ir kiaulių. Šalis yra didžiausia mėsos eksportuotoja Europos Sąjungoje.
Ekologai pritaria Nyderlandų valdžios planui. „Tai – žingsnis teisinga kryptimi, – teigė organizacijos „Žemės draugai“ aktyvistas Bramas van Liere. – Padarytume dar daugiau, siekdami padėti ūkininkams pereiti prie tvaraus žemės ūkio.“
Tačiau ūkininkai, protestuodami prieš galvijų skaičiaus mažinimą, jau ne pirmą dieną blokuoja kelius traktoriais.
Šiltnamio efektą sukeliančių dujų mažinimas
Šiltnamio efektą sukeliančių dujų dalis ES sudaro 17 proc. visų išmetamųjų dujų ir kenkia klimatui stipriau nei automobiliai.
Šiuo metu ES svarstomi nauji įstatymai, kurie atnaujintų su klimatu susijusius tikslus ir nubrėžtų ES žemės ūkio politiką ateinantiems septyneriems metams.
Lietuva eina kitu keliu
Lietuva eina kitu keliu. Nors pas mus karvių mažėja keletą metų iš eilės, tikimasi šį kritimą sustabdyti ir bandą, galbūt, net padidinti.
Žemės ūkio ministerija nustatė 2021 metų susietosios paramos už pieninę karvę dydį - 180,22 Eur.
Palyginti su 2020 metais, parama padidėjo 51,36 Eur. Paramą gaus apie 22 tūkst. pieno gamintojų, kurie atitinka keliamus reikalavimus.
Šios paramos avansus (125 Eur už pieninę karvę) planuojama mokėti nuo spalio 18 d. Likusi paramos dalis (55,22 Eur) į pieno gamintojų sąskaitas turėtų būti pervesta nuo gruodžio 1 d. Iš viso 2021 m. Europos Sąjungos susietajai paramai už pienines karves numatyta skirti 36,43 mln. eurų, t. y. 6,86 mln. Eur daugiau negu 2020 m. (29,57 mln. eurų).