Šie metai „iš esmės neabejotinai“ bus karščiausi per visą istoriją ir pirmą kartą viršys kritinę ribą, kuri saugo planetą nuo pavojingo perkaitimo, pirmadienį pareiškė Europos klimato kaitos tarnyba „Copernicus“.
klimato kaita
1399 straipsnių
Klimato kaita – stiprus tam tikro regiono klimato pokytis, t.y. vidutinės temperatūros padidėjimas ar sumažėjimas, kritulių ir audrų kiekio pokytis. Klimato kaita gali apimti įvairius laikotarpius, tačiau šiais laikais šis terminas vartojamas apibūdinti visuotinį klimato atšilimą.
Pastaruoju metu klimato kaita yra itin sparti. Yra įrodyta ir pripažinta, kad tokia drastiška kaita yra žmogaus veiklos padarinys. Dėl klimato kaitos Žemėje tirpsta ledynai, kyla vandenynų lygis, dažnėja ekstremalios sausros bei galingos audros.
Sparčią klimato kaitą lemia itin gausus CO2 dujų išskyrimas. Šių dujų itin daug išskiria gyvulininkystės, žemdirbystės, transporto pramonių veikla.
„Pasaulis dega, o mes toliau ginčijamės dėl žiebtuvėlio kainos“. Ši metafora puikiai atspindi situaciją, kuomet rudenį vykusiuose COP29 ir G20 susitikimuose daug dėmesio skirta kalboms apie dekarbonizaciją, o pasaulis – toliau kaista. Politinės deklaracijos klimato kaitos nesustabdys, tačiau G20 spr...
Vos dangų perskrodžia lėktuvas, po savęs palikdamas kondensacijos pėdsakus, tarp melagienų skleidėjų pasipila sąmokslo teorijos apie „chemtreilus“. Šįkart šios teorijos šalininkai teigia radę įrodymų, kad „chemtreilai“ nėra pramanas. Tačiau „Melo detektorius“ įrodo, kad tai dar vienas melas.
Ar reikia įmonei tvarumo specialisto: pasakė, kokie iššūkiai laukia verslo ir kodėl turės įsitraukti visi (2)
Klimato kaitos visame pasaulyje kasmet sukeliamos problemos veda prie neišvengiamų pokyčių versle. Ar reikia įmonei tvarumo specialisto, kokį darbą jie turi dirbti ir kodėl jais galiausiai turėsime tapti visi, tvarumo konferencijoje „Tvarumo kursas“ pristatė Valentas Neviera, „Ignitis“ grupės tvarum...
Kelionės turi keistis, sako ekspertai, kalbantys apie klimato kaitą ir iš to kylančias pasekmes. Neišvengiamus transporto sektoriaus pokyčius ir vilniečiams siūlomus darnaus keliavimo būdus konferencijoje „Tvarumo kursas“ pristatė Jonas Damidavičius, JUDU Judumo transformacijos vadovas.
Jungtinių Tautų konferencijoje – rekordinis sutarimas: kasmet skirs 300 mldr. dolerių besivystančioms šalims (11)
Jungtinių Tautų (JT) klimato kaitos konferencijos dalyviai po dvi savaites trukusių sunkių derybų naktį į sekmadienį susitarė dėl naujos klimato politikos finansavimo programos. Ja remiantis, pirmiausiai pramoninės valstybės iki 2035 m. iki mažiausiai 300 mlrd. dolerių didins kasmetinį savo įnašą.
COP29 viršūnių susitikimui vadovaujantis azerbaidžanietis Mukhtaras Babajevasvadovas šeštadienį paragino valstybes įveikti nesutarimus po dvi savaites trukusių įnirtingų ginčų JT klimato kaitos derybose. Ginčiai kilo dėl pinigų, skirtų padėti neturtingesnėms šalims kovoti su visuotiniu atšilimu.
Europa iki 2050 m. siekia tapti pirmuoju klimatui neutraliu žemynu. Kodėl tvariomis norinčioms tapti įmonėms žadama sėkmė ir su kokiomis rizikomis susidurs verslai, kurie tokių pokyčių neplanuoja? Apie tai konferencijoje „Tvarumo kursas“ diskutavo „Schneider Electric“ Baltijos šalių vadovas Denis Ga...
Azerbaidžano sostinėje vykstančioje Jungtinių Tautų klimato kaitos konferencijoje (COP29) trečiadienį aplinkos ministras Simonas Gentvilas, pristatydamas nacionalinį pranešimą, kalbėjo apie mūsų šalies įsipareigojimus prisidėti prie pasaulinių klimato tikslų ir jų vykdymą, rašoma pranešime spaudai.
JAV prezidentas Joe Bidenas sekmadienį atvyko į Braziliją ir pradėjo istorinį vizitą Amazonėje, siekdamas paskatinti kovą su klimato kaita baiminantis, kad jį pakeisiantis prezidentas Donaldas Trumpas atšauks jo „žaliąją politiką“, informuoja AFP.
„Rinkos aikštės“ redakcija sulaukė kėdainietės skambučio. Skaitytoja pasakojo negalinti atsistebėti tuo, kad jos darže lapkritį ėmė ir pražydo keli uogakrūmiai. Ar tai gamtos išdaiga, o gal jau įprastas reiškinys? Ar galima sakyti, kad tam įtakos turi klimato atšilimas? Gamtininkai sako, kad žiemoms...
Verslo konsultantė pateikė 10 strategijų įmonėms kaip sumažinti CO2 ir pasakė, ką jos iš to išloš (2)
16 milijonų dolerių per valandą – tiek kainuoja nesiėmimas veiksmų dėl klimato kaitos, sako konferencijoje „Tvarumo kursas“ kalbėjusi Miglė Makuškaitė-Survilė, „Planet positive“ (į)kūrėja ir tvaraus verslo konsultantė. Ji pateikė 10 strategijų verslui, kaip sumažinti anglies dioksido emisijas, ir pa...
Jau 2035 m. gyvą bendravimą keis bičiulystė su dirbtiniu intelektu (DI), o verslui kils dar nematytų iššūkių pelnant vartotojų pasitikėjimą. Tokias įžvalgas nustatė „Dentsu“ grupei priklausančios žiniasklaidos planavimo agentūros „Carat“ užsakymu atlikta Lietuvos gyventojų apklausa. Tyrime išryškėjo...
Mokslininkų ataskaitoje – įspėjimas apie Žemėje peržengtą ribą: tai pirmas toks atvejis istorijoje (1)
„Copernicus“ klimato kaitos tarnyba konstatuoja, jog 2024-ieji praktiškai neabejotinai bus patys šilčiausi ir pirmieji metai, kai temperatūra viršys simbolinę 1,5 laipsnio Celsijaus ribą (lyginant su priešindustriniu laikotarpiu), praneša Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba.
Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka antradienį sukritikavo turtingųjų šalių vadovus, praleidusius Azerbaidžano sostinėje vykstančias diskusijas klimato kaitos klausimais, pareikšdamas, kad visame pasaulyje vykstantys konfliktai tik gilina klimato krizę.
Azerbaidžane pirmadienį prasidėjo COP29 derybos dėl klimato kaitos, kuriose raginama parodyti, kad pasaulinis bendradarbiavimas „nesustoja“, nors Donaldo Trumpo perrinkimo JAV prezidentu problema pakibo virš svarbiausių diskusijų.
Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad remiantis naujausiais moksliniais duomenimis, 2024 m. spalio mėn. vidutinė oro temperatūra (15,25 °C) pasaulyje buvo 0,8 laipsnio aukštesnė už 1991–2020 m. vidurkį (arba net 1,65 laipsnio aukštesnė nei priešindustriniu laikotarpiu). Tai – antras šilč...
Afganistanas dalyvaus 29-ojoje Jungtinių Tautų (JT) klimato kaitos konferencijoje (COP29) Baku, Azerbaidžane, sekmadienį pranešė šalies Nacionalinė aplinkos apsaugos agentūra (NEPA).
Ispanijoje daugiau nei 200 žmonių pražudę staigūs potvyniai sukėlė sąmokslo teorijų bangą tarp Lietuvos internautų. Melagingai teigiama, kad dėl potvynių kalti dirbtinai sukurti orai: „debesų sėja“ ir mitais apipinta tyrimų stotis HAARP. „Melo detektorius“ paaiškina, kodėl tai melas.
Miestuose suvartojama virš 65 proc. pasaulio energijos ir išmetama daugiau kaip 70 proc. anglies dvideginio (CO2) kiekio. Ekspertų teigimu, nors Lietuvos Achilo kulnas yra transporto ir energetikos sektoriai, galimybių mažinti jų šiltnamio efektą sukeliančių dujų emisijas – yra.