Ruduoti normalu

Ruduojančios tujos, sako pašnekovas, nėra nieko neįprasto. Tai dažnas procesas rudenį. Prasideda paprastai rugsėjo mėnesį.

„Tuja yra spygliuotis augalas ir kaip ir visi spygliuočiai rudenį meta dalį savo spyglių. Žmonėms atrodo, kad augalas ruduoja, bet jis ruduoja viduje, ne išorėje. Tokie procesai yra normalūs. Reikėtų išvalyti, išpurtyti tujos vidų ir viskas“, – tikina T. Gurskas.

Anot jo, ir miškuose šį procesą galima pamatyti.

„Miškuose taip pat vyksta, jau praėjo pagrindinė spygliakratė. Irgi rudavo vidiniai spygliai, krito, nes tai yra trečių metų spygliai ir rudenį spygliuočiai juos numeta. Tai normalus procesas. Gali būti ir kitų priežasčių, tačiau tada jau reikia žiūrėti individualiai. Gali būti nepakankama priežiūra, blogos sąlygos ir pan. Jei ruduoja nedaug ir tik augalo viduje – nieko baisaus“, – pridūrė pašnekovas.

Reikia iškratyti

T. Gurskas sako, kad kai spygliai byra, kartais lieka tujos viduje ir ima šusti, todėl juos ir reikia išpurtyti. Tuomet tujos galės kvėpuoti, nesikaups drėgmė, nebus patogenų.

Anot jo, tujas reikia tinkamai laistyti.

„Šiemet drėgmės tujoms tikrai galėjo trūkti, ypač jei augalas sodintas neseniai. Neretai žmonės padaro klaidą, kad per mažai lieja augalą. Tujos pagrindinės šaknelės, kurios maitina augalą, yra apie 20 cm, jei supylėte pusė kibiro vandens, sudrėkinot tik 3–4 cm žemės. Tai yra per mažai.

Laistyti tujas reikia retai, bet gausiai. Bet kokį augalą, tujas, jei sodinate, atkreipkite dėmesį į vazono dydį – vazonai yra 20–30 cm aukščio, todėl liedami augalą jūs turite vandens priliet tiek, kad drėgmės gautų žemiausiai esančios šaknys.

Ne pusė, ne trečdalį kibiro pilame, o po kibirą kiekvienai tujai. Rudenį tai galima daryti kas dvi savaites. Rugsėjį, kai buvo 28 laipsniai šilumos, reikėjo ir kiekvieną savaitę“, – pasakoja agronomas, paklaustas, kokios priežiūros reikia šiems spygliuočiams.

Sodinti tujas, sako T. Gurskas, galima ir dabar. „Visas ruduo, kol žemė neįšalusi, tinkamas sodinti medžiams, augalams. Blogiausia sodinti, kai yra pats augalo augimas: duoda ūglius ar žydi ir veda vaisius. Dabar labai tinkamas metas augalus sodinti, dalinti, išskyrus varpinius. Varpinių augalų dabar nedalinam, nedauginam, paliekam šį darbą pavasariui“, – pridūrė pašnekovas.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją