Tujas auginantys sodininkai neretai susiduria su problema – spygliuočiai ima ruduoti. Agronomas, kraštovaizdžio specialistas Tautvydas Gurskas pasakė, kodėl taip nutinka ir kaip reikia elgtis.
tujos
20 straipsnių
Tuja (lot. Thuja, angl. Thuja, vok. Lebensbäume) – kiparisinių (Cupressaceae) šeimos augalų gentis. Genties pavadinimas iš graikų k. žodžio thuia – maloniai kvepianti mediena.
Tujos dažnai naudojamos vietovei apželdinti. Ir nors šie medžiai pasižymi atsparumu, kartais pavasarį galima pastebėti, kad jų šakos pradeda gelsti. Kodėl taip nutinka?
Paprasčiausias ir patogiausias būdas dauginti tujas – sėklų sėjimas į dirvožemį prieš žiemą. Sodinukai bus tvirti, gerai augs. Per gana trumpą laikotarpį galite užsiauginti pageidaujamą kiekį sodinukų.
Tuja yra ilgaamžis, kenkėjams ir ligoms atsparus augalas, tačiau, kad ji ilgai džiugintų akį – reikia skirti dėmesio jos priežiūrai.
Nuo praeivių žvilgsnių, kaimynų akių ar kaip kiemo puošnią detalę neretas renkasi auginti gyvatvorę. Augalų gyvatvorei sukurti yra pačių įvairiausių, skirtingiems poreikiams – skirtingos ir alternatyvos, tačiau privalu turėti omenyje, jog pasirinkę kai kuriuos sodinukus, tikėtina, turėsite daugiau v...
Kraštovaizdžio dizaineriai dažnai siūlo sodinti tujas, nes jos yra lengvai auginamos, be to, gana atsparios ligoms. Pasodinus tujas, jos kartais paliekamos ramybėje, kad įgautų natūralią formą, arba yra genimos, kad atrodytų tvarkingai. Jei ketinate genėti tujas, labai svarbu tai daryti teisingai ir...
Pavasarį, kai gamta jau bunda, tačiau dar viskas nesužaliavo ir pumpurai neišsprogo, galima genėti įvairius krūmus.
Šiandien pasnigo ir matau, kaip grupėse supanikavo žmonės, ką daryti, kuo dengti, ką dengti, feisbuke rašo Sandra Stanislavičė.
Kai ruduoja tujos, dažnai žmonės pasimeta – juk sakoma, kad tujos yra nereiklūs augalai, ir nieko daryti joms nereikia, tai kas čia dabar? Vis dėlto tujos – ne plastikinės, ir joms skirti dėmesio tikrai reikia. Su Vaiva Maroziene, želdynų specialiste „Delfi TV“ laidos „Geltonas karutis“ vedėja Lina ...
Tujų gyvatvorė kieme veši dėl kelių priežasčių. Pirmiausia, ji yra sklypo rėmas, jo ribos. Taip pat tujų gyvatvorė sukuria žalią vientisą foną kitiems augalams, gali sudaryti ribas tarp gėlyno ir vejos ar daržo, o paaugusi pakankamai aukšta – ir suteikia privatumo nuo kaimynų.
Gyvatvorės – puikus kraštovaizdžio sprendimas. Gyvatvore galima papuošti teritoriją, suskirstyti sklypą zonomis ar pridengti kaimynų tvorą. Yra spygliuočių ir lapuočių augalų, kurie užauga nuo 0,5 iki 3 m aukščio ir puikiai tinka, norint suformuoti tankią gyvatvorę.
Tujos – visžaliai augalai, jos išlieka tankios ir žalios visą sezoną, jas mėgsta paukščiai. Tujos neįnoringos, bet reikia mokėti jas prižiūrėti, ypač pavasarį, kad pirma saulė nepakenktų.
Vasara palengva nueina į užmarštį, tuo pačiu medelynai, pradėję rudeninę prekybą, vardina, kas pasikeitė lyginant su ankstesniais metais ir kokie augalai bus madingi šiemet.
Kėdainių mieste penktadienį užfiksuota itin įžūli vagystė – pavogti rudenį pasodinti tujų sodinukai. Įtariama, kad darbavosi vienas ilgapirštis. Tikimasi įtariamąjį nustatyti peržiūrėjus miestą saugančias vaizdo stebėjimo kameras.
Jei anksčiau renkantis, kokiais medžiais ir gėlėmis puošti sodybas teko sukti galvą, ar augalai draugaus, tai dabar, anot medelynų įkūrėjų, net bebrai medžiams nebeišrankūs.
Neringos valdžia užsimojo kovoti su vietos gyventojų pamėgtomis tujomis ir sako, kad Nida dėl jų atrodo lyg kapinės.
Norint ant sklypo ribos sodinti aukštas tujas, privaloma su kaimynais pasirašyti susitarimą. Mažesniems krūmams taisyklės švelnesnės, sako Vilniaus universiteto botanikas dr. Darius Ryliškis.
Tujos – nereiklus spygliuotis, dažnas mūsų kiemuose ir sodybose. Pakenčia genėjimą, žiemos šalčius, vėjus ir nereikalauja ypatingos priežiūros. Tačiau kai tujos paruduoja ar net pajuoduoja, ieškom informacijos, kaip jas gelbėti. Modernių želdinimo kursų „Geltonas karutis“ lektorė Ingė Auželienė supa...
Alytaus policijos pareigūnai prašo atsiliepti ką nors žinančius apie balandžio 12 d. Vidzgirio pagrindinės mokyklos teritorijoje, įvykdytą tujų sodinukų vagystę.
Šiaulių priešgaisrinei gelbėjimo tarnybai penktadienį 15 val. pranešta apie didelį gaisrą kapinėse. Atvykus ugniagesiams, tujos degė atvira liepsna.