Sutuoktiniai daugiau negu dešimt metų kuria unikalų geometrinių figūrų ir energetinių labirintų parką, apsodintą vienas už kitą gražesniais augalais. Vaikščiojant gamtos takeliais, pasimiršta visos bėdos ir rūpesčiai, o kūną užlieja ramybė.
Vieninteliai pasaulyje
Pati pradžia prieš įkuriant parką buvo visai ne figūros ir labirintai – jie Jakimavičių sodyboje atsirado truputį vėliau. Viskas prasidėjo kiek daugiau nei prieš dešimt metų iš meilės augalams: sodybos šeimininkus traukė spalvingos ir unikalios savo grožiu gėlės, dekoratyviniai krūmeliai, įvairūs medeliai.
„Norėjome susikurti sau mielą aplinką, tad sodinome augalus ir puoselėjome savo sodybą“, – prisiminimais dalijasi Jurga ir Antanas.
Keliaudami po pasaulį ir skaitydami įvairią literatūrą, sutuoktiniai nusprendė pabandyti sukurti kažką originalaus. Mintys ir idėjos, kaip ir nuo ko pradėti, liejosi iš širdies gelmių, natūraliai. Pasikalbėję tarpusavyje, suradę bendrų kompromisų, ėmėsi įgyvendinti savo sumanymus. Kiekvienas parko lopinėlis iki šiol kruopščiai puoselėjamas tik pačių šeimininkų ir jų vaikų, tėvų ir Antano brolio pagalba, nesamdant jokių apželdinimo įmonių, dizainerių.
„Esame laisvi ir nuo nieko nepriklausomi žmonės, šiandien šovė viena mintis – ėmėm ir padarėm darbą, o rytoj gal kils naujų idėjų ir mums bus visai ne problema viską išgriauti ir vėl kurti iš naujo. Tai mums – gryniausias malonumas“, – teigia šeimininkai.
Sutuoktiniai neslepia, kad aplinkiniai buvo gerokai nustebę, kai išgirdo jų būsimas idėjas. Bet kritikos ar atkalbinėjimų nuo būsimų darbų šeima neišgirdo. Priešingai – sulaukė daug palaikymo, gražių žodžių. Pažįstami ir artimieji džiaugėsi Jakimavičių užsidegimu. Kada viską darai su meile ir džiaugsmu, tai ir su problemomis nesusiduri. O ir į parką užsukusieji tikina, kad šioje sodyboje tvyro ypatingai gerai nuteikianti energija.
„Šiandien galime drąsiai teigti, kad šis mūsų energetinių labirintų ir geometrinių figūrų parkas yra vienintelis visame pasaulyje“, – savo kūryba džiaugiasi pašnekovai.
Labirintų poveikis sveikatai
Geometrinių formų galima rasti visur – gamtoje, žmogaus kūne ir net kosmoso platybėse. Ar kada susimąstėte, kad paprastos geometrinės formos gali veikti mūsų savijautą? Štai, pavyzdžiui, žmogaus charakterį galima nustatyti pagal tai, kokios geometrinės figūros jam patinka.
Šių dienų mokslininkai yra linkę manyti, kad energetiniai labirintai veikia žmogaus smegenų veiklą. Vaikštant labirinto takeliais, kai staigiai pasisukama 180 laipsnių kampu, suaktyvinamas tai vienas, tai kitas smegenų pusrutulis. Kol visas labirintas išvaikštomas, šis procesas pasikartoja daug kartų. Yra tikinčių, kad labirintai daro stebuklus ir keičia žmonių gyvenimus, padeda subalansuoti čakras ir žmogaus aurą.
Harmonijos keliu
Vaizdas, kuris atsiveria išnirus iš miško Likšų kaime keliuko, iš tiesų kerintis: po pievą bėgiojančios stirnos, vaikštinėjančios gervės, dviejų šimtų metų senumo klėtis, tvenkinys. Paėjus šiek kiek toliau prasideda labirintų parkas.
Šioje erdvėje dažnai renkasi įvairios meditacijų grupės, rengiamos stovyklos, seminarai ir paskaitos. Norint ir susiderinus su šeimininkais, galima rengti fotosesijas. Žmonės pajaučia čia tvyrančią energiją ir patys randa kelią į šią magišką vietą. O kartą užsukę, visada dar sugrįžta.
Sodybos šeimininkai yra įrengę du mažus ir du didesnius labirintus. Beje, jeigu pasiryšite sąžiningai išvaikščioti juos visus, nupėdinsit beveik 5 kilometrus. Atsiduokite į Visatos galias, eikite ir mintyse dėkokite už tai, ką turite, ir ypač už tai, ką norėtumėt gauti. Dėkingumas – galinga jėga!
„Reikia atsisėsti ir tiesiog stebėti vaikščiojančius žmones. Nereikia net būti psichologu, kad suprastum žmogų ir pamatytum, kaip jis gyvena. Tas, kuris vaikštinėdamas po labirintą blaškosi – jis toks yra ir gyvenime, nepastovus ir besimėtantis“, – įsitikinęs sodybos šeimininkas A. Jakimavičius.
Vidinio AŠ beieškant
Pirmasis labirintas yra skirtas ieškantiems atsakymų į rūpimus klausimus, prispaustiems rūpesčių, siekiantiems ramybės ir nusiraminimo, norintiems medituoti ar išpildyti savo slaptas svajones. Juo reikia eiti susikaupus, nėra būtina kažką konkretaus įsivaizduoti, užtenka atsipalaiduoti ir nusiraminti. Mintyse galima dėkoti už tai, ko norite patys sulaukti. Taip bevaikštant tikrai aplankys įvairios mintys ir dvasinis įkvėpimas. Labirinto ilgis – 600 metrų.
Meilės ir santykių labirintas skirtas poroms ar antros pusės beieškantiems. Du atskiri įėjimai suveda į patį labirinto centrą, o paskui sujungia į vieną bendrą išėjimo taką. Tai yra puiki vieta jaunavedžiams, na, o vienišiems keliautojams patartina pasirinkti vieną iš dviejų takelių ir einant mintyse įsivaizduoti savo trokštamą meilės objektą, tokiu būdu bandant mintimis jį prisikviesti.
Ne paslaptis, kad vieni esame labai aktyvūs, o kiti – pasyvūs. Šis labirintas turi kairiąją ir dešiniąją puses, kurios reiškia moterišką ir vyrišką energijas. Intuityviai pasirinkti takeliai parodo, kokia energija pas jus yra dominuojanti. Labirinto ilgis – 54 metrai.
Penkių elementų labirintas
Šiame labirinte esti aštuoni ratai, o, kaip yra žinoma, aštuonetas yra begalybės simbolis, kuris išlaisvina nuo savo paties suvaržymų ir apribojimų. Viskas, apie ką svajojame, gali tapti realybe, jeigu tik patys nesusikuriame tam tikrų ribų ir savęs neblokuojame. Šitas labirintas turi centrą ir keturias kampines (rytai, vakarai, pietūs ir šiaurė). Kiekviena kryptis skirta vis kitam elementui (medis, metalas, ugnis, vanduo ir žemė). O kiekvieną elementą globoja skirtingi arkangelai (Natanielis, Rapolas, Mykolas, Gabrielius ir Urielis).
Einant šiuo labirintu balansą atras ir visi penki mūsų kūno elementai. Vaikščioti juo nėra sudėtinga ar painu, bet jeigu pasiklysite, vadinasi, ir jūsų mintyse, gyvenime yra painių vingių. Labirinto ilgis – 1 700 metrų.
Vidinei pusiausvyrai atgauti – ketvirtasis labirintas
„Jeigu nori atrasti save ar tam tikrų pokyčių gyvenime – būtina nuosekliai ir kantriai nueiti ir pareiti šiuo labirintu“, – siūlo sodybos šeimininkai.
Šitas labirintas – aštuoniukės formos, kuri reiškia begalybę ir harmoniją. Eidami juo, subalansuojate dešiniojo ir kairiojo smegenų pusrutulių veikla. Dešinysis smegenų pusrutulis yra atsakingas už intuiciją, o kairysis – už protą.
Labirintas sudarytas iš dviejų ratų – moteriškojo ir vyriškojo. Čia esantys du centrai mums padeda suvokti, kad mes turime ne tik kūną, bet ir dvasią. Laimingas tas, kas randa aukso viduriuką ir yra turtingas tiek dvasiškai, tiek ir materialiai. Labirinto ilgis – 1 800 metrų.