Terasos, lauko ar balkono sezonas jau prasidėjo, o, kad būtų gera ten leisti laiką, jaukumą padės sukurti augalai. Į ką atkreipti dėmesį juos renkantis ir ką galėtume auginti vazonuose? Apie tai buvo kalbama LNK žiniose.
Dekoratyviniai augalai
20 straipsnių
Dekoratyviniai augalai – augalų rūšys, išvestos namų bei aplinkos puošimui bei dekoravimui.
Pavasarį želdynų projektuotojai, apželdinimo specialistai, dekoratyvinių augalų pardavėjai ir mėgėjai ruošiasi naujam sezonui. Vis dar pasitaiko atvejų, kai į platų dekoratyvinių augalų asortimentą įtraukiamos ir invazinės rūšys ar veislės, pavyzdžiui, baltažiedė robinija, gausialapis lubinas, raukš...
Ši vasara ypač dėkinga astilbėms, pakankamai drėgmės ir užtektinai šilumos jų bujojimui. Dabar prasideda astilbių žydėjimo metas ir džiugins iki rugpjūčio pabaigos.
Pavasaris ir kartu su juo atbundanti gamta – puikus metas leistis į nuotykius, keliauti, atrasti dar nelankytas ir įdomias vietas. Vieną iš tokių galite rasti visai netoliese, Plungės rajone esančiame Likšų kaime pas Jurgą ir Antaną Jakimavičius.
Kambarinių augalų lapai traukia akį dėl įvairiausių priežasčių – keistos formos, ryškių spalvų. Bet tik nėrinius primenantys lapai, lyg garbanos išsidraikiusi laja suteikia interjerui išskirtinio švelnumo ir žaismingumo.
Žiemą sodininkų žurnaluose pasirodo straipsnių apie visžalius spygliuočius, dekoratyvinius vaisius ir efektingą žievę. Vis tik pažvelkime tiesai į akis – mūsų klimato sąlygomis šiuo metų laiku nėra lengva sukurti patrauklų sodą.
Rugpjūtį dažnai tvyro karščiai ir sausra, tačiau tai jau vasaros pabaigos pradžia. Dekoratyviniai augalai jau išvarginti karščių ir dažniausiai jiems reikia pagalbos, kad toliau žydėtų iki pat šalnų. Vasaros pabaigoje paprastai nupjaunami nužydėję žiedai, iškasami savo amžių nugyvenę vienmečiai auga...
Nė vienas mėnuo negali pasigirti tokia žalumos ir baltų žiedų gausa. Jaunos gegužės žalumos atspalvis mums asocijuojasi su saule, šiluma ir gaiva.
Balandį vis dažniau šviečia saulė, ima matytis ne tik pirma žaluma ir pavasarinės gėlės, bet ir žiemos sklypui padaryta žala. Todėl balandį tvarkome namą, kiemą ir sodą, sodiname augalus.
Vargu ar kuris nors mėnuo gali pasigirti tokia gausa šviežios žalumos ir baltų žiedų kaip gegužė. Ir didžiausi medžiai, ir gležniausios žolės, pasidabinę jauna žaluma, skelbia žinią, kad prasideda dar vienas saulės, šilumos ir šviesos kupinas sezonas.
Europinis kukmedis Lietuvoje augo natūraliai: minima, kad jis buvo aptinkamas Raseinių, Švėkšnos, Prienų miškuose, tačiau nuo XIX a. pabaigos natūraliose augavietėse jau neberandamas.
Ketvirtadienį prasidėjusioje Vilniuje „Litexpo“ parodų centre parodoje „Resta“ Lietuvos želdintojai ir dekoratyvinių augalų augintojų asociacija specialiai parodai sukūrė „Žaliąją ekspoziciją“.
Rutuliai, spiralės, kubai, kūgiai, piramidės, obeliskai, žmonių ir gyvūnų figūros iš medžių, krūmų ir kitų augalų kuriamos nuo seniausių laikų. Vieni jomis žavisi ir laiko sodininko meistriškumo viršūne, kraštovaizdžio meno objektu. Kiti gamtinės augalo formos keitimą į dirbtinę pagal žmogaus įgeidž...
Jeigu jūs auginate begonijas, turbūt sutiksite, kad tai viena nuostabiausių namų ar sodo puošmena.
Apie kovą sakoma: „Dieną teška, naktį braška.“ Šiemetinis kovas neįprastas. Sodininkai mėgėjai jau nesidžiaugia nei apšerkšnijusiais medžiais, nei lėtai krintančiomis snaigėmis, nes nerimas, kad šaltis pakenks jauniems sodams, pradėjusioms busti daugiamet...
Savo nuostabiais šluotelės formos žiedynais astilbės pakeri kiekvieną. Lietuvoje ši graži ir nereikli gėlė nėra itin paplitusi, nors pasaulyje yra sukurta apie 200 astilbių veislių.