5 žingsniai, kaip paruošti slyvas žiemai:

1. Nurinkite visas slyvas

Atrodytų, savaime suprantamas dalykas, vis dėlto šiais metais slyvų labai daug, ir kai kas pasiduoda po ketvirto ar penkto kibiro. Bet jei nenuskinsite visų slyvų, teks rinkti jas nukritusias, be to, dalis slyvų tikrai nenukris, liks kaboti ant šakų. Papurtykite slyvas arba nurinkite su vaisių rinktuvu.

Nepalikite žiemai slyvų ant medžių.

2. Nugenėkite sausas, aplūžusias šakeles

Jei nurinkę derlių pamatėte ant medžių sausų šakų, nugenėkite jas. Sanitarinį genėjimą galima atlikti praktiškai bet kada. Sausos šakos ant medžio – negerai.

Jei nugenėjote tik smulkias šakeles, daugiau ir nereikia nieko daryti. Ji nupjovėte didelių skeletinių šakų, pjūvio vietą galite patepti 3 proc. vario sulfato tirpalu.

Tą patį reikės daryti, jei nuo sunkaus derliaus nulūžo šakos. Gražiai nupjaukite ir patepkite tas vietas minėtu tirpalu.

3. Paliekite slyvas

Slyvų nereikia dažnai laistyti, bet bus naudingas jas palieti rudenį. Tai sudarys sąlygas medeliams geriau pasiruošti žiemai ir apsisaugoti nuo šalčio.

Laistomas, kai nukrenta lapai. Laistykite medelius savaitę – kartą per dieną po du kibirus vienam medeliui. Laistykite ne tik aplink kamieną (vanduo neturi tekėti kamienu), bet ir visą plotą aplink medžio lają – aktyviausiai vandenį sugeriančios šaknys kaip tik ir yra jos periferijoje.

4. Patręškite slyvas

Visus vaismedžius naudinga patręšti, ypač tuos, kurių derlius buvo gausus, tas reiškia, kad jie išeikvojo daug maistingų medžiagų. žemė aplink vaismedžius pasidarė mažiau derlinga. Geriausia tręšti rudenį, tai padidins medžių atsparumą žiemą.

Trąšos turi būti fosforo ir kalio pagrindu. Slyvos tręšiamos pirmoje spalio pusėje.

5. Apipurkškite medelius nuo ligų ir kenkėjų

Paskutinis parengimo žiemai etapas – profilaktinis ir gydomasis nupurškimas nuo ligų ir kenkėjų.
Nukritus lapams, įsigykite natūralių fungicidinių preparatų (jums patars sodininkystės prekių parduotuvėse). Mišiniais nuo grybelių ir nuo kenkėjų galima purkšti vienu metu. Būtinai apipurkškite ne tik kamieną ir šakas, bet ir apskritimą aplink kamieną. Prieš nupurškimą fungicidu būtinai nuvalykite problemines zonas ant kamienų ir ant šakų – ten, kur atšokusi žievė, yra įtrūkimų. Kerpes gausiai apliekite 3–5 proc. geležies sulfato tirpalu, nuo jo jos palaipsniui nudžiūva.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją