Rudenį rožėms reikia ypatingos priežiūros, jas reikia gerai paruošti šaltajam sezonui. Tuomet gėlės puikiai ištvers žiemą ir gausiai žydės kitą sezoną. Papasakosime, ką reikia daryti rudenį, kad rožių krūmai nesusirgtų ir kitais metais džiugintų savo sodria spalva.
žiedai
179 straipsnių
Žiedas – daugelio gaubtasėklių arba magnolijūnų augalų dalis, dauginimosi organas, kurio pagrindinė funkcija yra gaminti dauginimuisi skirtas ląsteles. Jie skirti tam, kad apvaisintų ar būtų apvaisinami, dėl to turi vyriškų žiedadulkių ir moteriškų kiaušialąsčių.
Mokslininkai išsiaiškino netikėtą faktą apie Žemę – ji kadaise turėjo į Saturną panašią žiedų sistemą (1)
Visi žinome, kad Saturnas puikuojasi nuostabiais žiedais. Taip pat juos turi kitos didžiosios planetos ir netgi keli asteroidai. O ar galėjo žiedus turėti Žemė? Naujame tyrime teigiama, jog taip.
Kaip paruošti organines trąšas orchidėjoms, kurios padės augalui aktyviai vystytis ir žydėti ištisus metus.
Tarsi mestų iššūkį artėjančiam rudeniui, Panevėžio centre pražydo kaštonai. Tarp nurudavusių lapų išsiskleidusios baltų žiedų žvakės panevėžiečius stebina savo gausa.
Permainingi balandžio ir gegužės orai, pasak Lietuvos bitininkų, medaus rinkimo procesų šiemet nesutrikdė labiau nei ankstesniais metais.
Šiuo metu Vilniuje galima pasijusti tarsi vaikystės kaimo pievoje, kurioje baltuoja tūkstančiai ramunių. Neries pakrantė ties Žaliuoju tiltu pabalo nuo prasiskleidusių žiedų.
Neperdėsiu pasakiusi, kad magnolijos kiekvieną pavasarį tampa, ko gero, pačiu populiariausiu dekoratyviniu augalu. Kai žemė dar tik pradeda dengtis žalsva žole, šie medžiai pasidabina ryškiais žiedais ir iš tolo traukia akį. Todėl nekeista, kad kas pavasarį dažnas panori tokį grožį turėti prie namų.
„Norvegiško skanėsto, pavadinimu Kransekake, receptas. Išvaizda tikrai išskirtinė, na, o skonį galima palyginti su migdoliniais sausainiais. Aš darau dvigubą normą, nei kad recepte“, – rašo skaitytoja Jolita.
Slyvos gardžios, visi jas mėgsta, o ką daryti su medeliais, nurinkus derlių, kaip išsaugoti vaismedžius ir kaip juos sustiprinti, kad kitais metais vėl duotų gausų derlių?
Petunijos – tikros vasaros balkonų karalienės. Jų vešliai augantys žiedai iki pat rudens vidurio džiugina akį spalvingomis kaskadomis. Tačiau tam, kad jos tiesiog pleškėtų spalvomis, gėles reikia tinkamai maitinti.
Prieš savaitę Nidos prieplaukoje įvyko netikėtos televizijos laidų vedėjos, prodiuserės Editos Mildažytės ir jos mylimojo, menotyrininko, laidos „Daiktų istorijos“ vedėjo Sauliaus Pilinkaus vestuvės. Praėjus kelioms dienoms moteris Delfi papasakojo, kodėl ir ką reiškia ceremonijos metu mūvėti net du...
Pavasarį pienės ir kiaulpienės itin naudingos – jose gausu fenolinių rūgščių, vitaminų ir mikroelementų, be to, jos nuo seno naudojamos įvairių ligų gydymui. Kol vieni valgo vos nuskintus žiedus, kiti pasitelkia vaizduotę ir mėgaujasi įdomiais kulinariniais atradimais. Itin išradingais pienių panaud...
Susižadėjote? Sveikiname! Atėjo metas po truputį planuoti didžiąją meilės šventę, kuri neįsivaizduojama bei santuokos simbolių – žiedų. Nors prieš keletą dešimtmečių buvo įprasta, kad visi vestuviniai žiedai gaminami iš geltonojo aukso, pastarąjį dešimtmetį į rinką įžengia vis daugiau kitokių metalų...
Norėdami surengti išsvajotą vestuvių šventę, jaunieji dažnai išleidžia kalnus pinigų. Tačiau gražios vestuvės ir didelės sumos nebūtinai turi eiti koja kojon. Penkios savo vestuves atšokusios nuotakos dalijasi patarimais, padėsiančiais vestuvėms neišleisti visų turimų santaupų.
Ko gero, niekas nepaneigs fakto, kad vestuvės, kad ir kokios bebūtų, atsieina nemažus pinigus. Viena brangiausių prekių, be kurios amžinos meilės šventė neįsivaizduojama, – žiedai. Šiandieninėje vestuvinių žiedų rinkoje galima rasti pačių įvairiausių variantų, kurie jaunųjų piniginei kainuos nuo kel...
Šio sezono topas – viena keisčiausių tendencijų: juvelyrė pateikė visiškai naują žiedų mūvėjimo būdą (19)
„Laisvė yra Tavyje“ toks šūkis lydi naująją „Ginger Tail“ juvelyrikos kolekciją, kurios autorė ir sumanytoja Laura Šiugždinė tikina, kad įkvėpimo sėmėsi iš šiandien aktualių ir labai jautrių temų.
Einant Stiklių gatve Vilniuje, akį patraukia menininko Sauliaus Vaitiekūno sukurta instaliacija „Nešantys lietų“. Instaliacijoje naudojami „debesys“ sukurti iš nerūdijančio plieno vandentiekio vamzdžių, jie žaidžia šviesa ir šešėliais, mainosi, mistiškai švyti. Gal tai sidabriškieji, informaciniai, ...
Vilniaus Bernardinų kapinės lankytojus ir turistus žavi nuo seno. Ir ne tik dėl to, kad jos įkurtos prieš daugiau nei du šimtmečius. Kiekvieną pavasarį jos pakeri tarp senų paminklų nuvilnijančia mėlynų žiedų jūra.
Kinijos vietovėse, kurias jau džiugina pavasario šiluma, žmonės grožisi kvapą gniaužiančiais vaizdais – sužydusiais medžiais, virstančiais žiedų debesimis. Į Centrinėje Kinijoje esantį Uhano universitetą sugrįžo gėlių sezonas – universiteto miestelyje sužydo ankstyvosios sakuros. Aplinkui vaikščioja...
Dažnuose namuose Kalėdų žvaigždė antrąkart nesuraudonuos: štai kokios klaidos šį augalą pražudo (15)
Kalėdų žvaigžde vadinama puansetija šventiniu laikotarpiu papuošia namus ryškiu lapų raudoniu, tačiau, šiems nukritus, kitų švenčių sulaukia ne kiekvienuose namuose. Kad augalas gyvuotų kuo ilgiau ir būtų daugiau nei vienos šventės puošmena, neužteks jo tik palaistyti – su botanikėmis kalbame apie t...