Reikėtų pažymėti, kad vieno universalaus patarimo nėra. Pašalinti kurmius iš daržo nėra taip paprasta.

Yra įvairių techninių priemonių kovai su kurmiais, biocheminių, cheminių preparatų, liaudiškų priemonių.

Kaip atsikratyti apgamų liaudiškais metodais

Kurmių buvimas darže dažnai tampa tikra katastrofa. Viena vertus, šių gyvūnų buvimas gali būti naudingas – jie minta vabzdžių lervomis, sliekais ir sraigėmis. Kita vertus, kurmiai padaro nemažai žalos.

Kovoti su šiais gyvūnais cheminėmis priemonėmis, užteršiant dirvožemį cheminėmis medžiagomis, nesinori.

Laimei, yra saugesnių ir patikimesnių būdų nugalėti, tiksliau, išvyti šiuos kenkėjus iš sklypo. Tereikia pasodinti tinkamus augalus.

Pasakojame, kokie augalai atbaido kurmius ir ką turėtumėte sodinti spalio mėnesį, kad kitą sezoną apsaugotumėte savo sodą nuo jų invazijos.

Druskininkuose pražydo narcizai

Ką sodinti sklype spalio mėnesį, kad atbaidytumėte kurmius

Kurmiai yra gyvūnai, turintys labai jautrią uoslę, todėl tai žinodami galite juos atbaidyti pasodinę specialių augalų, kurių kvapo jie negali pakęsti.

Daugiažiedė margute – tai svogūninis augalas, kuris atbaido ne tik kurmius. Jis sodinamas nuo vasaros pabaigos iki šilto rudens pabaigos. Pasodinus augalą žiemai reikia uždengti lapniku.

Dekoratyvinis česnakas – galima sodinti nuo rugsėjo pabaigos iki lapkričio pabaigos, kol žemė dar neįšalusi. Kai kurių veislių dekoratyvinius česnakus galima sodinti ir pavasarį.

Serenčiai – jie yra natūralūs insekticidai, atimantys iš kurmių maistą: lervas, vabzdžius ir kitus kenkėjus.

Narcizai yra gana toksiški kurmiams.

Beje, krapai, salierai, česnakai, svogūnai, bazilikai taip pat turi intensyvų specifinį aromatą. Sodindami tokias kultūras daržo perimetru, gausite ne tik apsaugą nuo kurmių, bet ir derlių.