Tinkamas kambarinių augalų laistymas prisidės prie aktyvaus jų augimo ir žydėjimo. Patariame, kaip paruošti citrinos rūgšties užpilą gėlėms laistyti.
augalai
707 straipsnių
Augalai, augalų karalystė (Plantae) yra didelė gyvųjų organizmų grupė, kuriai priklauso tokie plačiai paplitę organizmai kaip medžiai, žolės, gėlės. Augalai yra eukariotai, t. y. turintys tikrąjį branduolį organizmai. Manoma, kad augalų rūšių yra apie 350 000. 2004 m. buvo identifikuotos 287 655 rūšys.
Kokius augalus sodinti dabar, kad iš daržų išvytumėte kurmius? Yra daugybė rekomendacijų, kaip atsikratyti kurmių darželyje, sode, kieme. Kiekvienas savininkas, atsižvelgdamas į ypatumus ir galimybes, pasirenka sau tinkamą variantą.
Šeferdijos – artimos šaltalankių giminaitės, tačiau pralenkiančios juos tiek uogų skoniu, tiek gydomosiomis savybėmis ir net dekoratyvumu.
2024 m. rugsėjo mėn. mėnulio sėjos kalendoriuje rasite tam tinkamų dienų. Suplanuokite sėjimą, kad derlius būtų geresnis.
Kokiais terminais geriau sodinti hiacintus rudenį į atvirą gruntą, kaip tai geriausia daryti, kaip gėlę sodinti į vazoną.
Keičiantis klimatui Lietuvoje vis daugėja atkeliaujančių invazinių rūšių kenkėjų, kurie ne tik laikui bėgant gali išstumti vietinius gyvūnus, bet ir padaryti didelę žalą daržoves, vaisius ar dekoratyvinius augalus auginantiems gyventojams. Ekspertai pažymi, kad šylant klimatui su šiais kenkėjais sus...
Kad pelargonijos džiugintų gausiu žydėjimu, sodininkai rekomenduoja jas maitinti trąšomis, paruoštomis jodo ir vandenilio peroksido pagrindu.
Prieš metus pradėti Baltosios Vokės šlapynės atkūrimo darbai duoda svarbių rezultatų: teritorijoje, kurioje buvo šalinamos nendrės, šią vasarą rasta gausi retos orchidėjos – dvilapio purvuolio – augavietė, rašoma pranešime spaudai.
Ar matėte ant daržo vešlią baltą apnašą, panašią į vatą? Kad neprarastumėte derliaus, naikinkite baltąjį puvinį.
Karštos ir sausos dienos prisideda prie to, kad augalai nukenčia nuo tripsų. Kaip su jais kovoti, liepos 27 d. socialiniame tinkle „TikTok“ savo patirtimi dalijosi daržovių augintojai.
Šiltuoju metų sezonu ypač daug laiko leidžiame gamtoje, tad netrūksta situacijų, kai prireikia gydytojo toksikologo konsultacijų. Remiantis Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos (VVKT) Farmakologinio budrumo ir apsinuodijimų informacijos skyriaus duomenimis, vasarą visada padaugėja atvejų, kai žmonė...
Spartėjantys pasauliniai pokyčiai kelia grėsmę didžiulei Žemės biologinei įvairovei, įskaitant vandenynus, kurie vis dar lieka mažai ištirti. Iki šiol yra įvardyta ir aprašyta tik nedidelė dalis iš maždaug dviejų milijonų jūrose gyvenančių rūšių. Didelių iššūkių kelia laikas, kurio reikia norint mok...
Kėdainietė Kristina su dukra dažnai atvyksta pailsėti prie Ašarėnos tvenkinio Pelėdnagiuose. Čia ir aplinka tvarkinga, ir persirengimo kabinos, ir tualetai ir visa kita infrastruktūra sutvarkyta. Tačiau moterį šokiravo vienos poilsiautojos elgesys – ši visų akivaizdoje su ilgiausiais kotais skynė tv...
Daugelį žmonių erzinančios musės namie gali atsirasti dėl maisto atliekų ir didelės drėgmės, taip pat jos atskrenda pro atvirus langus bei duris. Papasakosime, iš kur dažniausiai kambariuose atsiranda musės ir kaip jų atsikratyti liaudiškais metodais.
Tie, kas turi augintinių, prašyti giminių, draugų ar kaimynų pagalbos išvykstant atostogų, matyt, yra įprastas dalykas, bet tie, kas nutarė vasaros pradžioje balkone ar kieme pasisodinti pomidorų, agurkų ar kitų gėrybių, gali būti, kad ir nepagalvojo apie tai, o kas gi juos laistys, kai jūs išvyksit...
Įpusėjo liepa – karščiausias ir kartu darbingiausias sodininkų mėnuo. Šiuo metu didžioji dalis pasėlių jau pasodinta ir belieka tik jais pasirūpinti. Tačiau sąrašas to, ką galima sodinti liepą, yra gana ilgas.
Seimas po pateikimo pritarė iniciatyvai mažinti falsifikuotų ir nesaugių augalų apsaugos produktų skaičių, stiprinant jų įvežimo kontrolę.
Šiuo metu miškuose gyventojus vilioja ryškios raudonos uogos. Neapsigaukite, tai vieno nuodingiausių Lietuvos augalų vaisiai. Jo sultys sukelia rimtus nudegimus, o vos kelios uogos gali tapti mirties priežastimi. Aptikti augalą galima visoje šalyje.
Naujausi genomų tyrimai mokslininkams padėjo išsiaiškinti, kodėl iš tikrųjų švyti jonvabaliai: pasirodo, dėl visko gali būti kaltas atsakas į oksidacinį stresą.
Šiuo metu žydi rečiausia ir paslaptingiausia Neries regioninio parko gėlė – smulkiažiedė svila arba smulkiažiedė gegužraibė. Pernai parko specialistų nusivylimui nebuvo rastas nei vienas žydintis augalas, o štai šiemet rasti net 9 žydintys augalai, rašoma pranešime spaudai.