Organinės trąšos gerina dirvožemio struktūrą, didina organinių medžiagų kiekį dirvožemyje ir gerina gebėjimą sulaikyti drėgmę.
Vištienos išmatos praturtins dirvožemį azotu, kaliu ir fosforu, mėšlas ir humusas užtikrins ilgalaikę mitybą, o sideratai pagerins struktūrą.
Sėjomaina padės išvengti dirvožemio nualinimo. Ypač naudinga ištuštėjusioje žemėje periodiškai sėti ankštinius augalus, kurie, fiksuodami mineralines medžiagas, praturtins dirvožemį azotu.
Kalkių įterpimas. Patyrę daržininkai pataria kalkes įvesti kas 3-5 metus. Tai padės sumažinti dirvožemio rūgštingumą ir kelis kartus padidinti jo derlingumą.
Augimo stimuliatoriai. Agronomai pataria naudoti preparatus, kurių sudėtyje yra huminių rūgščių ir mikroelementų, skatinančių naudingų mikroorganizmų veiklą dirvožemyje. Šių preparatų naudojimas padės pagerinti maisto medžiagų prieinamumą daržovėms.
Gilus arimas. Norint atlikti dirvožemio „perkrovimą“, pavasarį arba po žiemos jį reikėtų suarti.
Tai padės praturtinti dirvožemį deguonimi ir iškelti į paviršių maisto medžiagas, kurios per sezoną susikaupė apatiniuose dirvožemio sluoksniuose.
Šaltinis: tsn.ua