dirvožemis

79 straipsnių

Dirvožemis – viršutinis, purus Žemės plutos sluoksnis, susidaręs paviršutinėse uolienose (nuogulose), veikiamas vandens, oro, organizmų. Paprastai gebantis duoti augalų derlių, pagrindinė žemės ir miškų ūkio gamybos priemonė.

Iškasti pakalnutes ir persodinti jas į naujas vietas galima jau nuo rugpjūčio vidurio, kai ima gelsti šių augalų lapai. Kaip tai padaryti tinkamiausiu būdu?

Mulčiuoti augalai ir gėlynai atrodo itin dailiai. Tačiau kaip juos pavasarį reikėtų tręšti ir ar galima tręšti per mulčiaus viršų? Žinoma, tai įdomus klausimas, nes kas gi norės nuimti nuo lysvės ar gėlyno visą mulčių, kad patręštų augalus?

Šį pavasarį Žemės ūkio ministerijos užsakymu Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro (LAMMC) Žemdirbystės instituto Agrocheminių tyrimų laboratorija vėl atliko mineralinio azoto ir mineralinės sieros stebėseną šalies dirvožemiuose. Žemdirbiai nekantriai laukė atsakymo, kiek mineralinio azoto po ši...

Justė Ancevičiūtė, Rugilė Matusevičiūtė, „Žinių radijas“

Lukas Paltanavičius su savo kolege Aisha Hassan nuo Olandijos iki Tanzanijos mina dviračiais. Apie tai, kaip kilo idėja ryžtis tokiam nuotykiui, koks yra jų kelionės tikslas ir kokios patirtys yra sunkiausios, Lukas tiesiai iš Kenijos pasakoja Žinių radijo laidoje „Tvari Lietuva“.