Svarbus rodiklis, turintis įtakos daržovių ir vaisių derliui, yra dirvožemio rūgštingumas.

Didelis dirvožemio rūgštingumas trukdo augalams įsisavinti naudingas maisto medžiagas ir mažina derlių.

Kaip savo rankomis nustatyti dirvožemio rūgštingumą

Nustatyti dirvožemio rūgštingumą iš akies neįmanoma, tam yra specialios agrocheminės laboratorijos. Tačiau galima apsieiti ir be jų.

Namuose galite atlikti bandymą su lakmuso popierėliu. Jis impregnuotas fenoliu, kuris reaguoja su tirpale esančiu šarmu ir keičia spalvą priklausomai nuo rūgščių koncentracijos.

Įdėkite dirvožemį į marlę, panardinkite jį į tirpalą su distiliatu, nuolat kratydami vandenį. Po to į gautą tirpalą kelioms sekundėms įkiškite lakmuso popierėlį ir gautą spalvą palyginkite su skalės spalva.

Kaip sumažinti dirvožemio rūgštingumą

Norint sureguliuoti pH lygį, kuris geriau lemia rūgštingumą rudenį, veiksmingų priemonių, apie kurias žino ne visi, pagalba galima sureguliuoti pH lygį ir pavasarį.

Papasakosime, kaip nukenksminti dirvožemį dačoje, darže, sklype, vazone.

Veiksmingi būdai dirvos rūgštingumui sumažinti

Kalkių miltai. Pasirinkite mažiausio malimo miltus arba ištirpinkite gesintas kalkes vandenyje po 50 kg vienam hektarui ir apdorokite sklypą.

Daugelis daržininkų yra patenkinti, kad dirvožemiui nukalkinti naudojami dolomito miltai.

Be to, šios trąšos ne tik teigiamai paveiks rūgštingumo rodiklius, bet ir prisotins dirvožemį naudingomis medžiagomis, kurių gausu dolomito miltuose, t. y. cinko, fosforo, magnio, kalcio, mangano. Vienam kvadratiniam metrui reikės 2 puodelių trąšų.

Kreida padės dirvožemiui. Susmulkinkite medžiagą, persijokite per sietą ir apdorokite miestą pagal normą – 300 g 1 kvadratiniam metrui.

Nuo seno žinoma durpių ar medžio pelenų savybė kovoti su dirvožemio rūgštingumu. Vienam hektarui reikės atvežti apie 200 kg pelenų arba durpių.

Neabejotinos naudos duos sideratai. Sodindami šiuos augalus kelis kartus per sezoną trejus-ketverius metus, galite atsikratyti dirvožemio rūgštingumo. Geriausia sodinti ankštinius augalus, avižas, lubinus ir rugius.