Neskubėkite. Mūsų sąvokomis kalbant, augalai neturi nervų sistemos ir nieko nejaučia, bet tai nereiškia, kad jiems absoliučiai svetima fiziologija. Stipriai pasikeitus aplinkai, augalai patiria šoką, sukrėtimą, todėl duokite naujam augalui laiko aklimatizuotis namuose – 7–10 dienų.

Tinkamai parinkite laiką. Net kambariniai augalai turi savo pavasarį, o jis nebūtinai sutampa su kalendoriniu pavasariu. Pavyzdžiui, jei augalas žydi žiemą, jo pavasaris – mūsų ruduo. Taigi geriausia šį augalą persodinti likus 2–3 mėnesiams iki aktyvaus žydėjimo.

Iš anksto gausiai paliekite.

Rekomenduojama likus 3–4 dienoms iki persodinimo augalą gausiai palieti, kad jam netrūktų vandens ir taip sumažėtų stresas dėl persodinimo. Jeigu persodinate į naują molinį indą, prieš kelias valandas iki proceso pamerkite vazoną su augalu į vandenį. Molis dažnai sugeria vandenį, o jį paima iš žemės, taip atimdamas iš augalo jam reikalingą drėgmę.

Persodindami prilaikykite augalą ranka, paverskite vazonėlį ant šono ir atsargiai ištraukite augalą. Jei neišsitraukia, pastuksenkite į vazoną ir dar kartą traukite, tik atsargiai, kol išimsite augalą. Patampykite išimto augalo šaknis – tai stimuliuoja augimą – ir persodinkite augalą į naują vazoną, užberkite žemėmis ir gausiai paliekite.

Po persodinimo mažiausiai 2–3 dienas nestatykite augalo saulėje, nes tiesioginiai saulės spinduliai gali jam pakenkti. Žemė, į kurią sodinate, turi būti drėgna, bet nepažliugusi. Jei lapai atrodo nugeibę, paliekite, o jei lapai gelsta, atvirkščiai – rečiau laistykite.

Na o priežastis, dėl kurios žūsta augalai, labai paprasta – jiems reikia dėmesio ir priežiūros.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)