Jūsų – dėmesiui 5 natūralios priemonės nuo kenkėjų:

Alus nuo šliužų

Pasirodo, šliužai alų mėgsta ne mažiau už žmones. Įpilkite alaus į konservų skardinę, įkaskite į žemę iki viršutinio krašto. Naktį šliužai atkeliaus pasmaguriauti ir nuskęs aluje. Ryte skardinės turinį galite išmesti ir vėl pripilti į skardinę alaus. Atsiminkite – skardinė su alumi vilioja šliužus tik poros metrų spinduliu, taigi jei šliužų daug, o teritorija didelė, prireiks kelių skardinių – pastatykite jas aplink sklypą.

Lentos nuo sraigių

Vieną ar dvi lentas padėkite ant žemės sode, toliau nuo gėlių. Sraigėms patinka vėsa ir drėgmė, todėl jos slėpsis po lentomis. Pakelkite lentas, nurinkite sraiges ir išmeskite į šiukšlių konteinerį. Galite jas apipurkšti acto ir vandens tirpalu (lygiomis dalimis), o tad išmesti į konteinerį. Dar vienas patarimas – sodą visada laistykite ryte. Jei naktį žemė ir žolė bus sausi, sraigės ir šliužai bus mažiau aktyvūs.

Raudonėlis nuo vikšrų

Drugeliai sode mus džiugina, kartais ne pasodiname tokių augalų, kuo juos priviliotų. Bet kopūstinukų, gudobelinių baltukų ir lapsukių vikšrai kenkia gėlėms, medžiams ir krūmams. Vikšrus nurinkite rankomis, paskui pasodinkite čiobrelių ir raudonėlių – šie augalai atbaido vikšrus.

Laikraščiai nuo auslindų

Vakare susukite drėgnus laikraščio lapus į ritinius ir išdėliokite juos sode. Auštant auslindos sulįs į ritinius. Surinkite ritinius, kol jie neišdžiūvo, bet neišmeskite į šiukšlių konteinerį – iš jo kenkėjai lengvai paspruks. Kenkėjus išmeskite į unitazą, o laikraščius sudeginkite arba išmeskite tvirtai užrištame plastikiniame maiše.

Citrusiniai vaisiai nuo amarų

Amarų atsikratyti sunku, nes jie maži ir greitai dauginasi. Jei pamatėte deformuotų, pageltusių augalų lapų, jei augalai pasidarė lipnūs, tai – amarų veiklos požymiai. Pasigaminkite citrusinį purškalą – sutarkuokite citrinos ar apelsino žievelę ir užpilkite ją puse litro verdančio vandens. Tegu pastovi per naktį, o ryte nukoškite. Skystį įpilkite į buteliuką su purkštuku ir apipurkškite augalus. Labai kruopščiai nupurkškite lapų apačią – amarai ten dažniausiai įsitaiso. Purkškite kas 4–7 dienas, kol nebeliks amarų.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (20)