Siekdami išspręsti produktų pardavimo problemą, ūkininkai buriasi į kooperatyvus ir produktus tiekia regioninėms parduotuvėms bei kavinėms, rašoma pranešime.

Sunku patekti į didžiuosius prekybos centrus

Anot ūkininko Tomo Skaisgirio, didiesiems prekybos centrams itin aktualūs logistikos klausimai. Mat ūkininkui neturint nuosavo transporto, bendradarbiavimas su regionų parduotuvėmis ar tinklais tampa paprastesne išeitimi.

„Produkciją tiekiant regioninėms parduotuvėms, administruojama toje pačioje vietoje, todėl komunikacija tampa paprastesnė. Šiandien pastebime, jog ne tokius stambius ūkius turintys ūkininkai didžiuosius tinklus geba pasiekti tik sukūrę kooperatyvą“, – sako T. Skaisgirys.
Maža to, kaip sako Šakių rajono ūkininkas Valdas Juška, užauginančiam sąlyginai mažą derlių, savo produkciją įsiūlyti didiesiems prekybos centrams tampa dideliu iššūkiu. Anot jo, tai dažniausiai priklauso nuo pristatymo apimties, sezoniškumo ir produkcijos pastovumo.

„Didieji prekybos centrai daugiausia produkcijos gauna iš stambių ūkininkų, kurių apyvarta yra žymiai didesnė. Todėl jie gali pasiūlyti žemesnę kainą. Tokios produkcijos kokybė prekybos centrams nėra pats svarbiausias veiksnys. Jiems ūkininkai siekia parduoti kuo daugiau tonų daržovių už kuo įmanoma mažesnę kainą“, – aiškina V.Juška.

Jam antrina ir bulvių augintojas, smulkaus ūkio savininkas Juozapas Juška. Anot jo, didžiuosiuose šalies tinkluose pagrindą sudaro daržovių produkcija iš Lietuvos stambiųjų ūkių arba Lenkijos. Pastarosios žemės ūkio sektorius gauna nemažai subsidijų, todėl jie gali pasiūlyti pigią produkciją - tai sumažina smulkių vietinių ūkininkų konkurencingumą.

Smulkaus ūkio savininkas J.Juška pabrėžia, jog savo produkciją parduoda tiktai regione. Šiandien didžiąją dalį jo produktų superka „Gulbelės“ parduotuvių tinklas, taip pat – vietinės kavinės. Anot jo, kadangi daržoves iš ūkio jis veža pats, maitinimo įstaigoms produktus jis tiekia gan retai, mat tai paprasčiausiai neapsimoka.

„Nesamdome logistikos įmonių, o savo užaugintas bulves užsakovams dažniausiai vežame patys. Nesinaudodami papildomu transportu sutrumpiname maisto grandinę ir vartotojams produktai pasiūlomi už mažesnę kainą. Didžiąją dalį derliaus tiekiame regioninėms parduotuvėms – bendradarbiaujame su „Gulbelės“ prekybos tinklu. Ši partnerystė mums yra pagrindinis produkcijos realizavimo būdas”, – komentuoja J. Juška.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (36)