Bazilikus rekomenduojama pradėti skinti, kai ant augalo pasirodo bent šešios lapų grupės. Vėliau bazilikus galite skinti taip dažnai, kaip reikia.
Sodininkas Patrickas Vernuccio pasidalijo geriausiu triuku, kaip tinkamai nuimti baziliko derlių, kad jis ir toliau augtų ir džiugintų jus skaniais žalumynais. Skindami baziliką po lapelį, neleidžiate augalui auginti naujų lapų, o tai gali neigiamai paveikti jo sveikatą, vystymąsi ir derliaus „turtingumą“.
Vietoj to tinkamai nupjaukite lapus virš tarpubamblių su mažais lapeliais, tai paskatins naujų stiebų ir lapų augimą. Pašalinkite susiformavusius žiedpumpurius.
Šis procesas padeda sukurti tankų baziliko augalą su daugybe naujų stiebų, iš kurių išaugs daug lapų. Vienu metu pašalinkite ne daugiau kaip trečdalį augalo aukščio. Geriausia bazilikus skinti ryte, kai eteriniai aliejai būna patys šviežiausi – tai sustiprina jų aromatą ir skonį.
Bazilikus skinkite iš viršaus į apačią. Jei pjaunate ištisus stiebus, rekomenduojama nupjauti trečdalį augalo aukščio, nupjaunant aukščiau poros lapų. Nupjovę trečdalį augalo, palaukite keletą savaičių ir vėl skinkite.
Bazilikų auginimo ir derliaus nuėmimo patarimai:
Bazilikui augti reikia šilumos ir daug šviesos. Pasodinkite jį tokioje vietoje, kur kasdien gaus apie 6-8 valandas saulės šviesos.
Skirtingai nei kitas prieskonines žoleles, bazilikus reikia dažnai laistyti. Laistykite gausiai, bet įsitikinkite, kad dirva gerai drenuojama.
Kad bazilikas atsigautų po reguliaraus derliaus nuėmimo, kas mėnesį jį tręškite universaliomis trąšomis.
Bazilikus geriausia skinti ryte, kai temperatūra palyginti vėsi, bet lapai sausi.
Neleiskite bazilikui žydėti, nuskabykite viršutinius lapus, kai tik augalas pasiekia maždaug 15 cm aukštį.
Nepamirškite panaudoti ir stiebų, nes jie pasižymi savitu aromatu ir tinka kulinariniams patiekalams gaminti. Jei bazilikų turite per daug, kad galėtumėte naudoti šviežius, lapus galite išdžiovinti, kad išsaugotumėte juos vėlesniam naudojimui.