Pasirodo, yra augalų, kurie žydi būtent tokiomis, sakytumei, nepalankiomis sąlygomis. Kaip rašoma portale HouseBeautiful.com, kai kurie augalai net tapo Kalėdų simboliu.
Kalėdų rožė (eleboras, lot. Helleborus niger)
Kalėdų rožė arba baltažiedis eleboras Vakarų ir Pietų Europoje pražysta kaip tik kalėdiniu laikotarpiu – tereikia, kad oro temperatūra pakiltų kiek aukščiau nulio, o naktinės šalnos šiam augalui nė motais.
Mūsų kraštuose dažniausiai sutinkamas baltažiedis eleboras (lot. Helleborus niger), kuris geriausiai ištveria mūsų žiemas. Beje, nuskynus žydinčią šaką ir ją pamerkus kambaryje, ilgai galėsime džiaugtis jos grožiu.
Hamamelis (lot. Hamamelis)
Hamamelis – ypatingas augalas, gebantis žydėti tokiu metu, kai kiti augalai miega po sniego patalais. Geltoni ir oranžiniai žiedai itin išryškėja žiemos peizažo fone. Mūsų platumose auginami trijų rūšių hamameliai – sodinis hamamelis (lot. Hamamelis virginiana), japoninis hamamelis (lot. Hamamelis japonica) ir švelnusis hamamelis (lot. Hamamelis mollis) .
Bugienis (lot. Ilex)
Bugienis žiemą nežydi, bet dėl savo visžalių lapų ir raudonų uogų šis augalas tapo vienu iš populiariausių kalėdinių simbolių. Mūsų platumose bugieniai natūraliomis sąlygomis neauga, bet juos galima auginti sode. Augalas gerai jaučiasi apsaugotoje vietoje, šalia didelio krūmo ar medžio. Bugienis žydi pavasarį, jo žiedai maži ir neryškūs.
Puansetija (Puošnioji karpažolė, lot. Euphorbia pulcherrima)
Karpažolė yra ryški, puošni būtent dėl savo raudonų lapų. Iš viršaus augalas primena žvaigždę, todėl dar yra vadinamas „Kalėdų žvaigžde“). Puansetijos žydi tamsiausiu metų laiku – lapkritį ir gruodį. Tai kambarinis augalas, jis dažnai naudojamas kaip dekoro elementas kalėdiniams vainikams ir kalėdiniam stalui.
Bereinutis (lot. Pieris)
Bereinutis – tai visžalis krūmas, rečiau – nedidelis medis. Šiaurės Amerikoje, Rytų Azijoje ir Himalajuose sutinkama apie 10 šio augalo rūšių. Mūsų platumose auginamas gausiažiedis (lot. Pieris floribunda) ir japoninis bereinutis (lot. Pieris japonica). Žiedynai susidaro rudenį, tad atšiaurią žiemą jie gali nušalti. Bereinučio žiedai balti.
Sausmedis (lot. Lonicera)
Aromatingasis sausmedis išsiskiria gelsvai baltais žiedais, kurie dvelkia saldžia citrina. Mūsų platumose sausmedis žydi ankstyvą pavasarį, kai kiti augalai dar miega. Sausmedį reikėtų saugoti nuo stipraus šalčio, nes jis ištveria tik iki minus 15 laipsnių šaltį.
Kamelija (lot. Camellia)
Kamelija – visžalis augalas, priklausantis arbatmedinių šeimai, natūraliomis sąlygomis žydi nuo sausio iki kovo mėn. Ryškių žiedų skersmuo gali siekti iki 15 cm. Azijoje kamelijų krūmai auga kalnų miškuose iki 1100 m aukštyje, kur karštą ir drėgną vasarą keičia snieguota žiema.