Kad kitais metais rožės džiugintų mus sodriais žiedais, joms reikia priežiūros. Ką reikia daryti su rožėmis rudenį, pataria sodininkai.
rožės
109 straipsnių
Rožė – erškėčių (Rosa) genties dekoratyvinis augalas.
Rožės dažnai laikomos dieviškumo, tobulo grožio, o raudonosios – meilės simboliu. Vakarų pasaulyje rožė laikoma kilmingiausia gėle. Jos atskirai ar puokštėse dovanojamos įvairiomis progomis.
Rožes užpuolė parazitai – kaip išnaikinti tripsus liaudiškomis priemonėmis?
Kad rožės gerai peržiemotų, šalčiausiu metų laiku reikia jas apsaugoti. Sodininkai išskyrė penkias dažniausias rožių priežiūros prieš žiemą klaidas.
Rudenį rožėms reikia ypatingos priežiūros, jas reikia gerai paruošti šaltajam sezonui. Tuomet gėlės puikiai ištvers žiemą ir gausiai žydės kitą sezoną. Papasakosime, ką reikia daryti rudenį, kad rožių krūmai nesusirgtų ir kitais metais džiugintų savo sodria spalva.
„TV pagalba“ gelbėtoja, buvusios grupės „Panteros“ narė Monika Ostrenkova liko maloniai nustebinta išradingo gerbėjo. Dvi dienas iš eilės moteris negali atsidžiaugti į namus jai kurjerio pristatomomis didžiulėmis rožių puokštėmis, tačiau tai, kas nutiko trečiąją dieną, moteris nė nesapnavo.
Rožės visada žavi savo švelniomis spalvomis. Ne veltui jos vadinamos tikromis sodo karalienėmis. Norint džiaugtis sodriu žydėjimu visą vasarą, liepos mėnesį rožes reikia nupurkšti vienu užpilu.
Jei rožių pumpurai be jokios aiškios priežasties pradeda vysti, žiedlapių kraštai juoduoti, patys žiedai atrodo lyg apgraužti, vadinasi, jūsų rožyną užpuolė tripsai. Tai ne jūsų kaltė: šie vabzdžiai yra labai atkaklūs kenkėjai, o gamtoje jų yra daugiau kaip 6 tūkst. rūšių, todėl anksčiau ar vėliau t...
Vilniaus universiteto Kairėnų botanikos sode žydi 1,5 hektaro plotą užimantis rožynas. Augalų žydėjimo metu sode reikia daugiau pagalbos, ją suteikia savanoriai. Vienas jų – Kristianas, jis vasaros atostogų metu botanikos sode savanoriauja su mama.
Prieš birželį sodininkams svarbu atlikti svarbiausius sodo darbus, ypač genėti tam tikrus augalus. Laiku atliktas genėjimas padės augalams geriau žydėti ir augti vasarą.
Kad rožės žydėtų visą vasarą, reikia jas tinkamai maitinti. Kad rožės gerai žydėtų, reikia tinkamai jas prižiūrėti – saugoti augalus nuo šalnų, laiku genėti, nustatyti ir neutralizuoti kenkėjus, prireikus gydyti. Bet svarbiausia – tinkamai maitinti trąšomis ir maistinėmis medžiagomis.
Pavasaris – geriausias metas rožes maitinti prieš žydėjimą arba žydėjimo metu. Tada jos žydės visą vasarą. Kuo maitinti rožes, kad jos ilgai žydėtų.
Ar apskritai rožes prieš žiemą reikia dengti, ar nupjauti, įsibėgėjus rudeniui savęs klausia dažnas sodininkas, kurio sklype keroja rožių krūmai. Taigi bus neprošal apžvelgti apdengimo būdus, kokią medžiagą rinktis, ir priminti visus rožių paruošimo žiemai etapus.
Rožėms labai patinka organinės trąšos, taigi jas reikia tręšti ne tik mineralinėmis trąšomis, bet ir karvių mėšlu.
Panevėžio pakraštyje, Ugnės Debeikienės namų kieme, sukurtas sodas – pavyzdys, kaip mažytė, beveik atsitiktinė idėja pamažu gali virsti aistringu hobiu.
Vos pražydus rožėms, susiduriama su problemomis – amarais, miltlige ar žvyneline. Neskubėkite keliauti į parduotuves pirkti dar vienos priemonės – juolab kad daugelis kenkėjų ir ligų jau yra joms atsparūs. Pabandykite naudoti liaudiškas priemones.
Praėjusią vasarą pačiame Ukmergės miesto centre įrengtas rožynas, kuriame turėjo augti keli šimtai rožių, deja, šią savaitę panaikintas. Priežastis – beveik mistinė, nes rožės išmirko.
Tikslus būdas, kaip pavasarį prikelti rožių krūmus iš žiemos miego ir paruošti juos vegetacijos sezonui, šiek tiek skirsis priklausomai nuo regiono, kuriame gyvenate, ir turimų rožių rūšies. Sodininkams, auginantiems rožes neužšąlančiose zonose, jos gali būti visiškai amžinai žaliuojančios, todėl at...
Vykstant iškylauti į Molėtų kraštą, iš karto susiduri su stereotipais. Lietuvos etnokosmologijos muziejuje jau būta, po Bebrusų ežerą laivu plaukta, o kas toliau? Išeičių yra, ir visai neįprastų. Rožių plantacijų apžiūra, nardymas ir gastronominis potyris – Balninkų koldūnų degustavimas. Bet apie vi...
Deja, norintys tvarkyti gėles dar turės palaukti šiltesnių orų. Ypač reiklios rožės dienos šviesą išvys maždaug po savaitės ar dviejų, o kol įšils – joms geriau likti po apdangalais, praneša LNK žinios.
Pamerkus rožes į vandenį neretai tenka pastebėti, kad po kelių dienų iš jų stiebų ima augti jauni ūgliai.
Artėjanti Šv. Valentino diena gali kaip reikiant patuštinti pinigines. Gėlių parduotuvės šiuo metu siūlo įvairiausias puokštes, o už kai kurias gali tekti pakloti ir beveik 800 Eur. Tiesa, patys pardavėjai tikina, kad ir didesnių užsakymų tikrai pasitaiko.