Intensyviausiose sostinės gatvėse rytinio bei vakarinio piko metu ir taip susidaro spūstys, tačiau šventiniu laikotarpiu jos fiksuojamos ir kitu metu.

„Prieššventiniu laikotarpiu eismo srautai auga ne tik rytais ar vakarais, bet ir dieną bei savaitgaliais. Fiksuojame, kad bendras eismo intensyvumas didėja iki 20 procentų. Papildomai spūstis lemia dažnesni eismo įvykiai, kurių tokiomis dienomis natūraliai padaugėja“, – portalui Delfi komentavo JUDU Eismo valdymo centro vadovas Aleksej Apanovič.

Kaip rodo JUDU duomenys, per paskutines 15 dienų (gruodžio 8-22 dienomis), ne piko metu užfiksuotos 89 spūstys, o vidutinė jų trukmė – 85 minutės.

Daugiausia transporto grūsčių ne piko metu užfiksuota Ozo g. link sankryžos su Kareivių ir Kalvarijų gatvėmis, Kareivių g. link sankryžos su Verkių g, važiuojant nuo Žirmūnų g. Šiose vietose jų fiksuota net keliolika. Taip pat, Olandų g. link žiedo, Kareivių g. link sankryžos su Kalvarijų ir Ozo gatvėmis bei Ozo g. link sankryžos su Gelvonų g, kur susiformavo bent po 5 spūstis.

Šventinės spūstys Vilniuje

Ne piko metu kamščiai šiomis dienomis fiksuoti dar bent 14 miesto vietų, tačiau jose per 15 dienų laikotarpį susiformavo vos po 1-4 spūstis.

Sunkiausios dienos vairuotojams kol kas buvo gruodžio 13, 14 ir 20 dienos. Šiomis dienomis grūsčių trukmė viršijo porą valandų. Gruodžio 13-ąją spūstys vidutiniškai truko 121 minutę, kitą dieną – daugiau nei 141 minutę, o praėjusį penktadienį jos tęsėsi dar ilgiau ir viršijo 151 minutės ribą.

Eismo valdymo centro vadovas perspėja, kurios gatvės šventinėmis dienomis dažniausiai pasižymi itin intensyviu eismu.

„Prieššventiniu laikotarpiu transporto eismas sudėtingėja didžiųjų prekybos centrų prieigose, senamiestyje prie Kalėdinės eglės ir pagrindinėse miesto arterijose – Geležinio Vilko, Ukmergės, Ozo, Oslo, Tūkstantmečio, Kalvarijų, Kareivių, gatvėse, o šventiniu laikotarpiu ir centrinėje miesto dalyje – Goštauto, Žygimantų, Vrublevskio, B. Radvilaitės, T. Kosciuškos, Šeimyniškių, Rinktinės ir Olandų gatvėse. Šventiniu laikotarpiu centrinėje miesto dalyje eismas taip pat gali būti lėtesnis dėl didelio žmonių ir transporto srautų“, – problemines vietas išvardijo A. Apanovič.

Vakariniai kamščiai Vilniuje

Be to, tam, jog eismas vyktų sklandžiau, vairuotojai irgi turėtų būti dėmesingesni bei neužsiimti pašalinėmis veiklomis prie vairo.

„Papildomos spūstys formuojasi, kai vairuotojai blokuoja sankryžas, blaškosi tarp eismo juostų ar užsiima pašaliniais veiksmais, pavyzdžiui, naudojasi mobiliuoju telefonu. Užsidegus žaliam šviesoforo signalui ir visiems vairuotojams laiku pajudėjus, sankryžų pralaidumas galėtų padidėti iki 35 proc.

Koncentracijos trūkumas dažnai lemia ir eismo įvykius, o tai sklandų judėjimą miesto gatvėse trikdo dar labiau. Be to, įvykus eismo įvykiui, jei jo aplinkybės pakankamai aiškios, vairuotojams reikėtų patraukti transporto priemones į šalikelę ar stovėjimo aikštelę ir ten baigti pildyti deklaraciją“, – dėmesį atkreipė A. Apanovič.

Kelionėms į centrinę miesto dalį šventiniu laikotarpiu specialistas rekomenduoja rinktis viešąjį transportą, tačiau planuojant keliones, ypač – piko metu, rekomenduoja pasilikti laiko atsargą ir išvykti bent 5-10 minučių anksčiau.

Vakariniai kamščiai Vilniuje

Kaip informuoja Vilniaus miesto savivaldybė, Katedros aikštę galima pasiekti vykstant 6G autobusu iki Karaliaus Mindaugo tilto stotelės arba 10, 11, 33 ir 89 autobusais iki Arkikatedros stotelės. Taip pat galite rinktis 2, 3, 4, 17 ar 20 troleibusus, kurie sustoja ties Karaliaus Mindaugo tiltu.

Norintiems pasiekti Rotušės aikštę, galima rinktis važiuoti 89 autobusu iki Rotušės stotelės, 1G autobusu iki MO muziejaus stotelės arba 53, 89 autobusais bei 1, 2, 7, 20 troleibusais iki Gėlių stotelės. Be to, 10, 11, 13, 31, 34, 74, 88 ir 89 autobusai sustoja netoli Aušros Vartų.

Perspėjama, kad kalėdiniu laikotarpiu, gruodžio 24–26 dienomis, sostinės viešasis transportas kursuos pagal šeštadienio tvarkaraščius.

Vis dėlto, jeigu norima keliauti automobiliu, siūloma pasinaudoti „Statyk ir važiuok“ aikštelėmis, esančiomis Savanorių prospekte, Ukmergės gatvėje ir Pilaitėje (V. Pociūno g.). Automobilį pastačius už 0,5 euro mokestį, kartu suteikiamas ir viešojo transporto bilietas tolimesnei kelionei.

Norintiems automobilį palikti netoli Vilniaus Katedros aikštės, savivaldybė rekomenduoja pasinaudoti keturiomis JUDU aikštelėmis: Gedimino pr. 9A, Tilto g. 14, T. Kosciuškos g. 1A ir Pamėnkalnio g. Visos šios aikštelės veikia 24 valandas per parą ir yra pasiekiamos pėsčiomis nuo Katedros aikštės. Parkavimo vietų yra ir Žvejų bei Upės gatvėse.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)