Įmonė trumpame pranešime nurodo, jo privalo imtis vairuotojai, kad šis procesas būtų sklandus, o jie – informuoti apie artėjančią sveikatos pažymos galiojimo laiko pabaigą.
„Regitra informuoja, kad jau nebegalioja arba netrukus nustos galioti Jūsų vairuotojo medicininė pažyma. Primename, kad nuo 2025 m. sausio 1 d., neturint galiojančios medicininės pažymos, negalios ir vairuotojo pažymėjimas. Informaciją apie pažymos galiojimą rasite čia: Vairuotojų portalas (eregitra.lt).
Pasitikrinus sveikatą, duomenys bus gaunami automatiškai ir Jums papildomai daryti nieko nereikės. Būsime dėkingi, jei prisijungę prie Vairuotojų portalo nurodysite savo kontaktinius duomenis – tuomet visą aktualią informaciją apie Jūsų vairuotojo pažymėjimą galėsime pateikti patogiausiu būdu“, – rašoma vairuotojams išsiųstoje žinutėje.
Gruodžio pradžioje „Regitros“ generalinis direktorius Vaidas Dominauskas informavo, jog sveikatos nepasitikrino dar 98 tūkstančiai asmenų. Vangiausiai tikrinosi 25-30 amžiaus grupės vairuotojai – likę dar beveik 25 tūkstančiai nepasitikrinusių asmenų.Mažiausiai aktyvūs Šiaurės Lietuvos gyventojai, pavyzdžiui, Zarasai, Visaginas ir Panevėžio miesto gyventojai.
Viešosios tvarkos biuro Administracinės veiklos ir eismo priežiūros skyriaus viršininko Ryčio Vosyliaus teigimu, pareigūnai nėra numatę papildomų reidų, kurių metu tikrintų vairuotojus. Tiesa, pavyzdžiui, jeigu vairuotojas viršija greitį ir jį užfiksuoja matuoklis, automatiškai tikrinamas ir vairuotojo pažymėjimo galiojimas.
„Atsakomybė 30–50 eurų. Pirmą kartą – 15 eurų, tai yra, pusė minimalios nuobaudos. Tokia pati kaip laiku nepasikeitus vairuotojo pažymėjimo. Tai nėra taip, kad asmuo neturi teisės vairuoti“, – spaudos konferencijoje sakė R. Vosylius.