Namas ant vandens pasižymi tuo, kad jis „stovės“ vandenyje, todėl jo fasado apdaila nėra paprastas uždavinys. Vis tik, pasak A. Valujavičiaus, kaip atrodys jo namo išorė, jis jau žino.
„Kad neatrodytų labai monolitas, visas fasadas bus gyvesnis, aišku, lentų daugiau „išsimeta“, sunaudosime nemažai medienos“, – pažymi keliautojas.
Anksčiau A. Valujavičius pasakojo susidūręs su keliomis problemomis. Pirmoji – namo konstrukcijų stabilumas.
„Turime angą, kurioje bus „slidingas“ (slankiojanti konstrukcija – red. past.), iš trijų segmentų stumdomos durys, ir ji yra labai jautri sistema. Visos konstrukcijos „surištos“, bet ši anga juda į šonus, o judėjimo leisti mes negalime, bet kitaip slankiojanti konstrukcija neveiks, durys strigs“, – laidoje „Aurimo būstas“ pasakojo A. Valujavičius.
Taip pat A. Valujavičius jau ieškojo vietos, kurioje galėtų savo namą įleisti į vandenį. Tai irgi yra dar viena keliautojo problema, su kuria jis susidūrė namo ant vandens statybų metu. Kol kas jo mintys sukasi apie Grabuciškes (kaimas Kaišiadorių rajono savivaldybėje, Kauno marių regioniniame parke). Pasak keliautojo, čia būtų patogu atvažiuoti ir atsivežti namą ant vandens ant platformos, paskui su specialiu keltuvu jį nuleisti į Kauno marias.
„Tačiau čia yra klausimų dėl gylio, nes ši vieta gana sekli. Sunku pasakyti, kiek“, – sako jis.
Pasak A. Valujavičiaus, namui įleisti į vandenį reikia bent 60 cm gylio, todėl vieta reikalinga labai specifinė. Be to, laivas gana aukštas, tad netinka vietos, į kurias reikia važiuoti po tiltais ar pan.
„Mums reikia privažiuoti prie marių ar Nemuno. Jei žinote kokią vietą, rašykite“, – pagalbos prašė A. Valujavičius.
Daugiau apie tai, kaip A. Valujavičiui sekasi statyti namą ant vandens, žiūrėkite laidoje „Aurimo būstas“. Visas laidas gali rasti ČIA.
Laidą „Aurimo būstas“ žiūrėkite penktadieniais, 22.00 val., per Delfi TV.