Agronomas Tautvydas Gurskas sako, kad jei aplinkoje yra smilginių augalų, sudžiuvusias smilgas būtina nukirpti taip, kad nepažeistumėte augalo. Paskui reikia patręšti ir mulčiuoti.

„Smilginius augalus, kurie linksta nuo vėjo, rekomenduočiau nukirpti šiek tiek aukščiau – apie 20 centimetrų nuo žemės. Tuomet seni stiebai labai gerai prilaiko naujus ūglius ir jie nei nuo lietaus, nei nuo šlapio oro nenulinksta, atrodo tikrai dekoratyviau“, – mažą gudrybę atskleidžia T. Gurskas.

Mulčiuotas žoles agronomas rekomenduoja panaudoti tujoms.

„Mulčią išpilsiu prie tujų, tada mažiau reikės laistyti, neužžels piktžolės. Panaudosiu tas pačias gėles, kurias nukirpau ir susmulkinau“, – agronomas tokiu pavyzdžiu siūlo sekti ir kitus sodininkus.

Atlikęs šiuos darbus T. Gurskas primena „pamaitinti“ žemę.
Asociatyvioji nuotr.

„Galite naudoti organines trąšas. O jei norite tręšti mineralinėmis, stenkitės pirkti tokias, kuriose gausu fosforo, kalio ir mikroelementų. Tai skatina susidaryti naujas stiprias šaknis ir naujus stiebus, didelius žiedus. Jei trąšose daug azoto, tuomet Jūs turėsite daug lapų ir per ilgus ūglius. Manau, jei tręšite savo veją, gėlynai gaus šiek tiek azoto ir to tikrai bus pakankamai“, – kaip tręšti, aiškina pašnekovas.

Želdynų specialistas sako, kad, išbėrus trąšas, gėlyne galite atnaujinti mulčią.

„Aš naudoju pušų žievės mulčią, – jis natūralus, papildo dirvožemį organinėmis medžiagomis, paskatina mikrofloros vystymąsi, palaiko drėgmę ir neleidžia plisti piktžolėms. Čia jau buvo pilta, tad aš užpilsiu dar porą centimetrų ir to visiškai pakaks. Jei yra likę keli lapai, pilkite ant jų, – lapai supus ir bus puiki organinė trąša“ – praktiniais patarimais dalijasi T. Gurskas.
Asociatyvioji nuotr.

Agronomas pataria apžvelgti gėlyną ir patikrinti, kurie augalai jau labai išaugę. Kartais smilginiai labai išsiplečia, išsikeroja ir vidurys net tampa tuščias, tad tokius verta iškasti, padauginti į keturis krūmelius ir vėl atsodinti, – sako agronomas. – Daugumą daugiamečių gėlių, augalų reikia kas 5–6 metai taip padalinti ir vėl atsodinti. Nepamirškite to padaryti – papildykite savo gėlyną, o galbūt pasidalinkite su draugu, kad turėtumėte gerų veislių, gražių augalų.“
Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją