„Šiais laikais derlius vidutiniškai padvigubėjo“, – pastebi nuo 1973-iųjų birželio Mikoliškyje dirbantis Leonardas Jakševičius.
Agronomas
9 straipsnių
Saulei sušildžius žemę gausiai ėmė žaliuoti medžiai ir gėlės, o soduose tikrai netrūksta darbų. Jei norisi dar daugiau naujų gėlynų, agronomas Tautvydas Gurskas siūlo „pasimatuoti“ ir išbandyti kiek neįprastą, tačiau gana greitai įgyvendinimą sprendimą.
Pavasario žaluma vis labiau džiugina akis, tad turintiems bent lopinėlį žemės norisi kurti, puoselėti gėlynus, kad aplinka suspindėtų dar daugiau spalvų. Agronomas primena, kad dabar skyrę šiek tiek laiko gėlynais galėsite grožėtis visą vasarą.
Atėjus ilgai lauktam pavasariui namų, sodybų ir sodų savininkai kimba į aplinkos tvarkymo darbus.
Klimato kaitos, geopolitinių ir demografinių iššūkių kontekste žemės ūkio robotizacija tampa ypač svarbia siekiant efektyvumo, tvarumo ir konkurencinio pranašumo.
Rudenį darbų sode netrūksta – be to, kad būtina paruošti žemę, gėles, reikia nepamiršti ir medžių. Jei kūrenate krosnis, pašalinus medžius sodyboje žiemos atsargas dar galima papildyti ir mediena.
Rudenį pasirūpinę protinga investicija į sodą, pavasarį sulauksite malonaus gamtos atpildo, o geram efektui gauti visai nereikia dairytis egzotiškų ir brangių augalų. Agronomas ir kraštovaizdžio specialistas Tautvydas Gurskas pataria, kad nupirkę kelis šimtus svogūnėlių šiuo metu, kai jau gausu išpa...
Pavasaris – puikus metas išgenėti ir sutvarkyti savo sodo vaismedžius. Ekspertai siūlo atkreipti dėmesį į tam tikrus procesus, kurie tai padės padaryti geriau. Agronomas Tautvydas Gurskas papasakojo, kaip prižiūrėti savo sodą, į ką atsižvelgti ir nuo ko pradėti genėti vaismedžius.
Dar 2015 m. Lietuvos agronomų sąjungos suvažiavime buvo priimtas nutarimas kreiptis į LR Seimą dėl kalendorinės profesinės Agronomų dienos paskelbimo liepos 16 d.