Štai šeši patarimai, nuo ko pradėti pavasarinį tvarkymąsi.
Tvarkykite iš eilės kiekvieną kambarį
Tvarkyti paeiliui kiekvieną kambarį namuose – veiksmingiausias būdas kruopščiai sutvarkyti namus. Sudarykite darbų sąrašą kiekvienam kambariui – tada pro akis neprasprūs zonos, kurias reikia patvarkyti kruopščiau. Neseniai tvarkytas vietas praleiskite, skirkite dėmesio toms vietoms, kurios žiemą buvo primirštos.
Išrūšiuokite daiktus, nebereikalingų atsisakykite
Vienas iš dažniausių pavasarinių darbų – išrūšiuoti prisikaupusius daiktus. Čia patartina pasitelkti keturių punktų planą: identifikuokite problemines zonas, išanalizuokite priežastis, kodėl ten kaupiasi daiktai, sugalvokite sprendimus ir juos įgyvendinkite. Suskirstykite turimus daiktus į keturias kategorijas: išmesti, atiduoti, padėti į sandėliuką, palikti esamoje vietoje – šis metodas irgi labai efektyvus pavasarį. Atidavimui skirtus daiktus kuo greičiau sutvarkykite ir atiduokite arba parduokite.
Įtraukite į darbą namiškius
Tegu visi namiškiai įsitraukia į pavasarinį tvarkymąsi, net ir maži vaikai gali būti naudingi. Skirkite pagal amžių tinkamus darbus. Tvarkantis įjunkite smagią muziką arba pažadėkite prizą, kuris lauks atlikus darbus.
Į darbų sąrašą įtraukite sezoninius darbus
Vieni namų ruošos darbai yra kasdieniai, kiti – sezoniniai. Sezoninius darbus įtraukite į darbų sąrašą ir kuo anksčiau jų imkitės. Pavyzdžiui, vos lauke ima šilti, nuvalykite iš lauko langus, sutvarkykite kiemą. Sutvarkykite žieminius drabužius, šiltus užtiesalus ir viską, ko neprireiks iki kito vėlyvo rudens.
Neapsikraukite valymo priemonėmis – realiai jų reikia visiškai nedaug
Jei reikia nusipirkti naujų valymo priemonių, įvertinkite, kokių tikrai reikia ir pirkite nedidelį kiekį, neapsikraukite. Daugybė valomųjų priemonių tik be reikalo užima namuose vietą, tikėtina, kad bent dalies taip ir nepanaudosite. Pirkite viskam tinkamus valiklius ir mikropluošto šluostes – jie tiks daugumai paviršių namuose. Kokias nors kitas valymo priemones pirkite tik tada, kai jų prireikia.
Išsiugdykite naujus valymo įpročius
Generalinis pavasarinis apsitvarkymas – puiki proga išsiugdyti naujų įpročių, kurie palengvins tvarkymąsi. Pavyzdžiui, nesistenkite nudirbti visus pavasarinius darbus per vieną dieną ar per savaitgalį. Susidarykite sąrašą ir kasdien skirkite kokiam nors darbui 15 minučių. Taip išsiugdysite įprotį kasdien 10–15 minučių pasitvarkyti, kuris liks, kai pavasarinis tvarkymasis bus baigtas.