Ilgaamžiai sprendimai

Specialistai pataria rinktis laiko patikrintus sprendimus, o ne vaikytis vienadienių, kartais individualiai aplinkai visiškai netinkančių madų. Paskaitą vykusiame renginyje skaičiusi interjero ir kraštovaizdžio dizainerė Rolanda Adomavičienė siūlo pasirinkti tinkamus augalus, kurie ilgai gyventų ir džiugintų vaizdu: „Galima rinktis visžalius augalus ir juos derinti su žydinčiais krūmais. Tai ilgalaikis sprendimas, užtikrinantis, jog bus gražu žiemos ir vasaros metu. Taip pat verta išmėginti ir kitą natūralų elementą – padekoruoti aplinką akmenukais.“

Natūralumas ir ekologiškumas jau kelerius metus nesitraukia iš populiariausių tendencijų gretų. Dizainerės teigimu, labai svarbu jas subtiliai pritaikyti. Įvairios nederančios akmeninės statulėlės dažnai sugriauna kraštovaizdžio harmoniją. Tuo tarpu tinkamai sudėlioti akmenys tampa dailiais dekoro elementais, suteikiančiais spalvų ir pagyvinančiais aplinką.

Takelių planavimas, anot R. Adomavičienės, labai priklauso nuo žmogaus būdo ir namo įrengimo. Norint prisiderinti prie modernaus interjero, atitinkamai modeliuojami modernūs, švarūs takeliai iš trinkelių. Gamtos mylėtojams patinka įvairūs mediniai takeliai, kartais jų išvis atsisakoma ir lieka vien pieva ar veja.

Kitas neatsiejamas kiemo elementas – tvora. Šiandien ją itin siekiama priderinti prie namo fasado spalvų. Taip pat mėgiamos „gyvos tvoros“. „Aš dažnai siūlau sodinti žydinčias tvoras – spygliuočius derinti su žydinčiais krūmais. Be to, dabar yra daug įvairių medžiagų tvoroms, kurios tikrai neužgožia vaizdo. Kartais graži metalinė ar medinė tvora, pritaikyta prie namo fasado spalvų, tikrai atrodo geriau negu aukštos tujos“, – tikina specialistė.

Dažniausiai pasitaikančios klaidos

Dabartinės tendencijos rodo, kad užsakovai dažnai vengia planuoti visus darbus iš anksto. Jie pasisamdo dizainerius įrengti vidaus interjerą. Tik vėliau susimąsto apie lauko aplinką ir ima ieškoti tinkamų dizaino, apželdinimo sprendimų. Tačiau, anot R. Adomavičienės, tai yra didelė klaida, nes prarandama galimybė išlaikyti vidaus ir aplinkos dizaino harmoniją.

„Jeigu jau pirmo susitikimo metu žinočiau, kad kursime tiek vidaus, tiek aplinkos dizainą – iš karto viską aptartume. Tuomet vidus ir išorė atrodytų kitaip. Deja, praktika rodo, kad pirmiausia suprojektuojame namų interjerą, paskui keliaujame į kiemą, rengiame fasadą. Gaila, nes nelieka tiek daug pasirinkimo, tenka taikytis prie namo įrengimo. Jeigu modernesnis – tai ir aplinką siūlau modernesnę, jai nebetinka klasikiniai takeliai“, – pasakoja dizainerė.

Ji pastebi, kad dažnai klientai pageidauja tokios aplinkos, kurią reikėtų kuo mažiau prižiūrėti. Tačiau nereikia apsigauti – minimalios priežiūros lauko aplinkai reikės bet kokiu atveju. Teks rūpintis medžiais ar krūmais, pjauti veją, laistyti, kuomet užklumpa sausra.

Kitas svarbus aspektas – netinkamai suplanuotas biudžetas. Jeigu žmogus nori gražios aplinkos, teks į ją investuoti ne tik laiko, bet ir pinigų. Nemažų investicijų gali prireikti, kuomet dizaino ir projektavimo procesas pradedamas nuo tuščio žemės ploto. „Reikia ir žolę pasėti, įrengti laistymo sistemas, pastatyti tvorą. Jeigu sodina labai mažus augalėlius, kainuoja mažiau, bet gražaus vaizdo kartais tenka laukti dešimt metų. Šiuo atveju, geriau kieme turėti mažiau augalų, tačiau juos pirkti jau didesnius“, – pataria dizainerė.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją