1. Plepalų maišas
Be abejo, daug bendraujantys darbuotojai neretai sulaukia vadovų dėmesio, tačiau jei mokėjimą ir polinkį bendrauti panaudojate tam, kad skleistumėte gandus apie bendradarbius, juos apkalbinėtumėte ar tuščiai plepėtumėte darbo metu, vargu ar darbdavys bus linkęs skirti jums aukštesnes pareigas (ir didinti algą).
2. Pastumdėlis
Veiksmingi darbuotojai stengiasi įvykdyti vadovų prašymus – jei gali ir kai gali, o pastumdėliai visada sutinka daryti viską, prisiima darbų daugiau, nei sugeba atlikti, ir bijo pasakyti, kad darbų per daug. Tokie žmonės neatrodo labai profesonaliai, todėl jie retai pakyla karjeros laiptais.
3. Niurzglys
Darbuotojai, kurie nuolat atmeta bendradarbių pasiūlymus, kurie visada viskuo skundžiasi, tačiau nededa pastangų, kad kažką pakeistų, ir kurie apskritai biure retai pasako gerą žodį. vargu ar kada sulauks vadovybės įvertinimo, tad ir karjeros greičiausiai nepadarys.
4. Auka
Tam, kad būtum visavertis komandos žaidėjas, turi mokėti prisiimti atsakomybę už savo klaidas ir realistiškai vertinti save ir savo silpnybes. Jei save matote kaip auką, o dėl ne laiku ar nekokybiškai atliktų darbų visuomet kaltinate kitus, vargu ar pelnysite savo bendradarbių – taip pat ir vadovų – pasitikėjimą.
5. Pykčio bomba
Pykčio protrūkiai perkopus penkerių metų slenkstį iš tiesų nėra priimtini. Tačiau kai kurie žmonės nesuvokia šios tiesos ir nuolat išlieja savo emocijas ant niekuo dėtų bendradarbių. Pykčio nemokantys kontroliuoti vadovai darbovietėje sukuria baimės atmosferą, kuri paprastai būna toksiška ir trukdo siekti optimalių rezultatų.
6. Visažinis (-ė)
Darbdaviai, be abejo, vertina intelektualius darbuotojus, kurie yra linkę ieškoti informacijos, gilintis, mokytis ir dalintis įgytomis žiniomis su kitais. Vis dėlto, jeigu jūs nuolat neprašomi taisote bendradarbius ir bandote įrodyti, kad jūsų idėjos ir strategijos yra daug geresnės nei kitų (nors nėra jokių įrodymų, pagrindžiančių šį jūsų įsivaizdavimą), ir nė neslepiate manantis (-i), kad esate pats protingiausias žmogus iš visų šioje darbovietėje, tokiu savo elgesiu atstumsite ne tik bendradarbius, bet ir vadovus, tad vargu ar atsilaisvinus (atiradus) naujoms, aukštesnėms pareigoms, bus svarstoma jūsų kandidatūra.