Visuomenės tyrimo duomenimis, kas antram lietuviui (49 proc.) svarbiausias rodiklis renkantis darbą – atlyginimo dydis. Toliau pagal svarbumą galima išrikiuoti pasitenkinimo jausmą dirbant (46 proc.), galimybę dirbti tokį darbą, kuris leistų tobulėti (41 proc.), darbo lankstumą (40 proc.). Tiesa, moterims pasitenkinimo jausmas dirbant keliais procentais svarbesnis už užmokesčio dydį – pasitenkinimo svarbą nurodė 56 proc. moterų, o atlyginimo dydį – 53 proc. moterų, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Tuo tarpu IT specialistai – vieni geidžiamiausių darbo rinkoje, o programavimo žinios bei įvairios skaitmeninės kompetencijos padeda tiek lengviau įsidarbinti, tiek užsitikrinti didesnį atlyginimą. Norintiems persikvalifikuoti nebėra būtina grįžti į aukštąsias mokyklas – yra ir kitų būdų skaitmeninių kompetencijų įgyti greitai ir patogiai, nepriklausomai nuo žinių lygio ar turimos specialybės.

Programavimo mokyklą įkūrė pastebėję programuotojų poreikį

Pasak programavimo mokyklų įkūrėjos Julijos Rimšelės, to ji ėmėsi pastebėjusi, kad darbo rinkoje trūksta IT specialistų, o taip pat, kad ir žmonės rodo susidomėjimą šia sritimi.

Įgytus mokyklos absolventų įgūdžius įvertina ir įsidarbinti kviečia su mokykla bendradarbiaujančios įmonės, tuo tarpu vieni iš mokyklos partnerių – „Credit24“ šiais metais įsteigė stipendijas programavimo norintiems mokytis žmonėms.

Mokyklos atstovai teigia, kad programavimo kursus baigę studentai turi platesnes karjeros galimybes ir didesnį specialybių pasirinkimą darbo rinkoje, visas galimybes greitai ir efektyviai įsilieti į IT darbo rinką.

„Pradedančiųjų specialistų poreikis labai stipriai auga ir ilgainiui jis tik didės. Todėl darbo rinkoje jaučiasi akivaizdus kokybiškai paruoštų pradedančiųjų specialistų trūkumas. Rasti žmogų, kuris nori programuoti ir yra „kažko pasimokęs“ nesunku – sudėtinga rasti tokį žmogų, kuris yra įgijęs kokybiškas žinias ir geba jas taikyti darbinėje aplinkoje“, – pasakoja „Vilnius Coding School“ įkūrėja.

Mokykla bendradarbiauja su daugiau nei 150 įmonių-partnerių Lietuvoje ir teigia, kad jau dabar akivaizdu, jog įmonėms reikia specialistų, kurie geba taikyti įgytas žinias praktikoje. Pasak mokyklos atstovų, formuoti praktinius įgūdžius yra labai svarbu, o ateityje taps dar svarbiau ir tai daryti reikės žymiai greičiau.

„Rinkoje yra labai didelis trūkumas žmonių, kurie turi kokybiškus pagrindus, didelį norą mokytis bei aukštą motyvaciją siekti tikslų. Šiuolaikiniame greitai besikeičiančiame pasaulyje švietimo sistema, kaip ir visi mes, turėtų gebėti greitai prisitaikyti prie technologinių pokyčių. O tai reiškia, kad mokymosi modeliai keisis ir spartus žinių atnaujinimas (pvz. per 1-2-6 mėnesius) bei praktinių įgūdžių formavimas greitai taps norma“, – teigia J. Rimšelė.

Projekto iniciatoriai džiaugiasi puikiais dalyvių rezultatais

Pasak „Credit24“ vadovo Vyginto Domarko, įmonė džiaugiasi galimybe vykdyti tokį socialinį projektą ir padėti žmonėms siekti geresnių karjeros perspektyvų, nes mato, kad šiuolaikinė darbo rinka sparčiai keičiasi – ugdyti kompetencijas vienoje srityje dažnai nebeužtenka.

„Pasirinkome vykdyti šį projektą, nes jis tiesiogiai susijęs su mūsų vykdoma veikla – finansais skaitmeninėje erdvėje. Smagu, kad anksčiau neprogramavusios merginos nepabūgo iššūkių ir kursų metu parodė puikius rezultatus. Kiekviena kelionė prasideda nuo pirmo žingsnio – džiugu, kad galėjome padėti jį žengti. Jeigu dalyvės nuspręs savo ateitį toliau sieti su IT sritimi, neabejoju, kad jų finansinis pagrindas bus stabilus, o vertė darbo rinkoje augs. Projekto tikslas – padėti žmonėms įgyti žinių naujoje srityje. Žinoma, mūsų sistemos ir kasdienės užduotys bus dar didesnis iššūkis. Bet iš pradžių merginoms suteikus prieigas bandomojoje aplinkoje ir leidus eksperimentuoti, galbūt rezultatas pasieks ir „dienos šviesą?“ – tikisi V. Domarkas.

Į programavimą atvedė skirtingos patirtys

Projekte dalyvavusios ir galimybę mokytis programavimo gavusios merginos iki šiol dirbo visai su programavimu nesusijusiose srityse. Diana Dalmotienė – visuomenės sveikatos srities specialistė, Kamilė Janušauskaitė – dirba finansų srityje, o Jelena Gaidučenia – su socialiniais projektais ir vadyba.

K. Janušauskaitė teigia, kad plėsti skaitmenines kompetencijas yra tikslinga kuriant karjerą. Ji mano, kad IT pagrindus turinčių specialistų poreikis tik augs ir džiaugiasi iniciatyva bei galimybe gilinti savo žinias.

„Ši patirtis – labai vertinga. Tokie projektai neabejotinai padeda ugdyti jaunus žmones ir plėsti jų karjeros galimybes. Norėčiau toliau gilinti žinias programavimo srityje, o kai tik pasitaikys įdomus darbo pasiūlymas, tikrai juo pasinaudosiu“, – sako Kamilė Janušauskaitė.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją