„Investuok Lietuvoje“ ir tvarių inovacijų centro „Rockit“ duomenimis, 2020 m. pabaigoje Lietuvoje buvo 230 „fintech“ įmonių, kuriose dirbo 4.000 žmonių. Ta yra 18% daugiau nei 2019 m. Dėl sparčiai augančio šio sektoriaus, didėja ir paklausa žmonių, galinčių padėti „fintech” įmonėms augti greičiau.
Prognozuojama, kad iki 2022 m. bendra „fintech” sektoriaus vertė turėtų išaugti iki 309,98 mlrd. dolerių.
Labiausiai reikalingi įgūdžiai
Kaip teigia vienas iš „fintech“ pionierių Lietuvoje, įmonės „CreditOnlne“ įkūrėjas ir vadovas Juozas Rupšys, šiuolaikiškoms finansų bendrovėms reikalingi žmonės, turintys įvairių įgūdžių.
Įmonės vadovas taip pat akcentuoja, kad „fintech“ įmonėms reikia žmonių, mokančių daryti pardavimus, kurti ir auginti prekinį ženklą.
Kaip atrodo darbas „fintech“ įmonėse
Pasak elektroninių pinigų įstaigos licenciją turinčios įmonės „Guru Pay“ bendraįkūrėjo ir vadovo Aleksandro Karpickio, „fintech“ yra besiformuojantis sektorius, todėl rutinos ar monotonijos būna labai mažai.
Kaip pradėti karjerą
Juozo Rupšio nuomone, studentams, jauniems specialistams, galvojantiems apie karjerą „fintech“, visų pirma rekomenduotų pradėti nuo praktikos. Tokiu būdu galima geriau pažinti įmonę, jos viziją, kuriamo produkto specifiką ir galimybes. Su Lietuvoje esančiomis „fintech“ įmonėmis galime susipažinti Lietuvos banko internetinėje svetainėje arba „fintech“ asociacijose, kurių mūsų šalyje yra dvi. Taip pat išvysti įmonių atstovus galima kiekvienais metais organizuojamoje „Fintech Inn“ konferencijoje.
Aleksandras Karpickis pridurdamas teigia, kad „fintech“ įmonės mėgsta darbo skelbimus kelti socialiniame tinkle „LinkedIn“. Todėl jis rekomenduoja ieškantiems darbo peržiūrėti įmonių paskyras. O jeigu darbo skelbimo ten nėra – Aleksandras siūlo parašyti asmeninę žinutę įmonės vadovui. „Fintech“ įmonės labai vertina iniciatyvumą.