Apklausoje dalyvavę statybininkai iš Lietuvos Danijoje ar kitoje užsienio šalyje dirba skirtingą laiko tarpą. Daugiausia jų (31,8 proc.) dirba ilgiau kaip 5 metai, 22,7 proc. – 3–5 metus, po 20,5 proc. – 1–3 metus arba 6–12 mėnesių, o 4,5 proc. – iki 6 mėnesių, rašoma pranešime žiniasklaidai. Beveik po trečdalį jų dirba betonuotojais-montuotojais ir įrengia medines bei linoleumo grindis, penktadalis gamina gelžbetonio elementus, dešimtadalis atlieka dailidžių–stalių darbus, o likę lieja epoksidines ir panašios technologijos grindis, taip pat dirba vadovaujantį darbą.
Tarp pagrindinių kriterijų, kas yra svarbiausia renkantis darbdavį užsienyje, dirbantieji nurodo įdarbinimo įmonės patikimumą ir veiklos istoriją, kaip ji komunikuoja su darbuotojais ir laikosi pažadų, vertina atsiliepimus apie įmonę viešojoje erdvėje ir socialiniuose tinkluose. Ypač didelės įtakos pasirenkant darbdavį turi buvusių ar esamų įmonės darbuotojų atsiliepimai bei rekomendacijos.
Priklausomai nuo atliekamų darbų ir pareigybės, Danijos statybose plušančiojo darbo užmokestis į rankas sudaro nuo 12 eurų už valandą arba apie 2 500 eurų per mėnesį, o aukščiausios kategorijos specialistų bei komandų vadovų užmokestis po mokesčių siekia ir 4 700 eurų.Atlyginimas gali būti mokamas kas dvi savaitės arba ir dažniau darbuotojui pageidaujant.
„Danijoje yra didelė kvalifikuotų statybininkų paklausa. Per 2022 metus mūsų statybų bendrovė įdarbinamų specialistų skaičių planuoja padidinti bent 3 kartus ir Danijoje įdarbinti per 250 įvairių specialybių statybininkų, – pasakoja Žydrūnas Andruška, UAB „Litpersona LT“ savininkas. – Įdarbinimą labai palengvina įmonės sistema, kurioje užsiregistravęs darbo ieškantis specialistas gauna jo paieškos kriterijus atitinkantį pasiūlymą, padedame parengti įdarbinimui Danijoje reikalingus dokumentus“.
Bendrovė yra Danijos statybos federacijos (DI Byggeri), kuri vienija daugiau kaip 6 700 šios šalies statybų sektoriaus įmonių, narė nuo 2020 m.