10. Australija. 70 proc. į šią šalį atvykusių moterų nurodė, kad yra patenkintos čia nusistovinčia profesinio ir asmeninio gyvenimo pusiausvyra (apibendrinus visame pasaulyje dirbančių moterų užsieniečių nuomonę, paaiškėjo, kad taip teigia 60 proc. visų apklaustųjų). 60 proc. į Australiją persikėlusių užsieniečių teigia, kad čia uždirba daugiau nei galėtų gimtojoje šalyje.

Pasaulis sutinka Naujuosius metus

9. Malta. Du trečdaliai čia įsidarbinusių iš užsienio atvykusių moterų ypač teigiamai vertina joms suteiktas darbo vietos garantijas (plg. pasaulio vidurkis – 58 proc.), o 58 proc. yra ypač patenkintos karjeros perspektyvomis (taip teigiančių vyrų – 48 proc.).

8. Nyderlandai. 92 proc. Nyderlanduose įsikūrusių motery ypač palankiai atsiliepia apie šalies ekonomiką, ir tai yra gerokai didesnis procentas nei tas, kurį pavyksta nustatyti apibendrinus pasaulinės apklausos duomenis (64 proc.).

7. Naujoji Zelandija. Palanki profesinio ir asmeninio gyvenimo pusiausvyra yra viena iš priežasčių, skatinančių persikelti į Naująją Zelandiją. Teigiamai ją įvertino 78 proc. čia dirbančių užsieniečių moterų (ir 70 proc. vyrų).

Naujoji Zelandija

6. Liuksemburgas. Daugiau nei trys ketvirtadaliai (76 proc.) į Liuksemburgą iš užsienio šalių persikėlusių moterų įsitikinusios, kad uždirba daugiau nei pavyktų gimtinėje. Net 70 proc. respondenčių teigė, kad yra patenkintos Liuksemburge suteikiamomis darbo vietos garantijomis.

5. Danija. Pernai 10-oje vertinimų sąrašo vietoje buvusi Danija sugebėjo pagerinti savo pozicijas dėl padidėjusio užsieniečių moterų pasitenkinimo darbo vietos garantijomis. 2017 metais teigiamai šiuo klausimu pasisakiusiųjų buvo 53 proc., o pernai – 61 proc. Aukštais rezultatais šalis išsiskiria ir kaip profesinio bei asmeninio gyvenimo pusiausvyrą užtikrinanti valstybė. Tai patvirtino 82 proc. čia besidarbuojančių užsieniečių moterų.

4. Norvegija. Tai dar viena Skandinavijos šalis, į kurią derėtų lygiuotis kitoms pasaulio valstybėms. 75 proc. Norvegijoje dirbančių užsieniečių moterų yra patenkintos čia surasta profesinio ir asmeninio gyvenimo pusiausvyra ir net 93 proc. – darbo vietos garantijomis. 86 proc. akcentavo ypač palankų darbo grafiką (plg. 61 proc. moterų visame pasaulyje).

3. Taivanas. Taivane dirbančios moterys labiau nei vyrai patenkintos karjeros perspektyvomis (teigiamai jas įvertino 66 proc. moterų ir 62 proc. vyrų) ir profesinio bei asmeninio gyvenimo pusiausvyra (teigiamai pasisakė 77 proc. moterų ir 66 proc. vyrų). Vis dėlto darbo vietos garantijas palankiau įvertino vyrai (tokių buvo 78 proc.; plg. moterų – 72 proc.).

2. Bahreinas. Nors, palyginti su pernai metų statistika, šaliai tenka užleisti aukščiausią poziciją, du trečdaliai (66 proc.) Bahreine dirbančių užsieniečių moterų ir toliau lieka patenkintos karjeros perspektyvomis, o 88 proc. apskritai džiaugiasi čia gautu darbu.

1. Čekija. Šalimi, į kurią atvykstančioms moterys sudaromos puikiausios darbo sąlygos, pripažinta Čekija. 83 proc. čia dirbančių užsieniečių teigia, kad šalyje pasiūlytas darbas jas visiškai tenkina. Minėtina, kad moterų pasitenkinimo darbu rodikliai yra 11 proc. aukštesni nei vyrų. 73 proc. moterų teigiamai vertina karjeros galimybes, 79 proc. – profesinio ir asmeninio gyvenimo pusiausvyrą ir 78 proc. – darbo vietos garantijas.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (10)