Perima bankų darbuotojus

Stebint fintech sektoriaus augimą dažnai lieka nepastebima kita tendencija – specialistų poreikio mažėjimas tradicinės bankininkystės sektoriuje. Bankai Lietuvoje pastaruoju metu mažina veiklos apimtis, jungiasi ir optimizuoja savo procesus. Dėl to daugeliu atvejų bankuose mažinamas darbuotojų skaičius.

Taigi vienas iš fintech įmonių plėtros pliusų – naujų darbo vietų, kurias gali užimti buvę bankų darbuotojai, kūrimas. Finansinių technologijų bendrovės ir startuoliai sugerdami bankų darbuotojų perteklių padeda išlaikyti darbo rinkos finansų srityje balansą. Jei ne sparti šio sektoriaus plėtra, tikėtina, kad finansų srityje šiandien turėtume per daug specialistų. Vien dėl šios priežasties galime džiaugtis vykstančia fintech revoliucija.

Bankas

Siūlo globalumą ir galimybę keisti finansų sritį

Be abejo, darbuotojai fintech kompanijose renkasi dirbti tikrai ne vien dėl to, kad tradiciniai bankai šiuo metu siūlo mažiau laisvų pozicijų. Sparčiai šalyje besikuriančios ir besiplečiančios fintech bendrovės daugeliu atvejų yra išties patrauklūs darbdaviai, reikiamų kompetencijų specialistams galintys suteikti labai perspektyvų darbą. Šios bendrovės dažnai gali pasiūlyti ne tik gerus atlyginimus, įvairius priedus, tačiau ir profesinius privalumus, kurių dažnai nesuteikia darbas tradiciniuose bankuose.

Visų pirma tai yra globalumas ir tarptautiškumas. Daugumos fintech bendrovių tikslas – veikti globalioje arenoje, teikti paslaugas ar sprendimus, kuriais būtų galima naudotis, jei ne visame pasaulyje, tai didelėje jo dalyje. Tuo metu Lietuvoje veikiančių bankų padaliniai – jei kalbame apie klientų aptarnavimą ir paslaugų teikimą – daugeliu atvejų veikia tik vietinėje rinkoje. Jų suteikiamos tarptautinės galimybės daugeliu atvejų apsiriboja Baltijos šalimis ar trumpalaikiais projektais Skandinavijos valstybėse. Tuo metu fintech startuoliai ir kompanijos Lietuvoje įsikuria tam, kad veiktų visoje Europos Sąjungoje ir už jos ribų.

Laura Duksaitė-Iškauskienė

Kitas svarbus aspektas, dėl kurio specialistai noriai renkasi darbą fintech bendrovėse – tai galimybė prisidėti prie sprendimų, kurie keičia nusistovėjusius finansų sektoriaus veikimo būdus. Ir nors dažna finansinių technologijų bendrovė orientuojasi į pakankamai siauros problemos sprendimą – transakcijų pagreitinimą, pigesnį valiutų keitimą ar naujų mokėjimo būdų radimą, – jų produktai ir paslaugos iš tiesų keičia finansų sektorių globaliu mastu. Be abejo, darbuotojams galimybė prisidėti prie tokių pokyčių yra tikrai patraukli. Dėl to tai yra dar vienas fintech bendrovių privalumas.

Darbo rinka palanki fintech įmonių augimui

Ne tik fintech kompanijos turi ką pasiūlyti mūsų šalies specialistams, bet ir atvirkščiai. Darbo rinka Lietuvoje finansinių technologijų bendroves šiandien gali aprūpinti daugeliu joms reikalingų darbuotojų – nuo klientų aptarnavimo ar rinkodaros specialistų iki regiono vadovų ar duomenų analitikų. Be abejo, vis dar jaučiamas IT specialistų trūkumas. Tačiau daugeliu atvejų tarptautinės fintech kompanijos savo technologijų vystymo ir palaikymo komandas jau turi kitose šalyse, todėl nėra būtinybės viso krūvio šioje srityje patikėti tik mūsų šalies specialistams.

Finansinių technologijų sektorius Lietuvoje, nors sparčiai įsibėgėja, tačiau vis dar yra pradinėje augimo stadijoje. Dėl to ateityje šios srities bendrovės darbo rinkoje turėtų tapti dar aktyvesnės. Labai tikėtina, kad pilnai įsikūrusios Lietuvoje ir iš čia pradėjusios valdyti savo operacijas, fintech bendrovės ims samdyti ne tik operacijas palaikančius, bet ir už produktų vystymą bei plėtrą atsakingus mūsų šalies specialistus. Jų kol kas neturime itin daug. Tačiau augant poreikiui, jų taip pat turėtų daugėti. Juolab, kad fintech bendrovės tikrai yra linkusios pačios investuoti į reikiamų specialistų ugdymą.

Taigi Lietuvos tapimas vienu iš fintech centrų yra neabejotinai teigiamas dalykas, žvelgiant ne tik iš ekonominės, bet ir darbo rinkos perspektyvos. Fintech kompanijų plėtra specialistams suteikia daugiau pasirinkimo galimybių, augimo ir ir darbo tarptautinėje įmonėje perspektyvas. Kartu tai yra papildomas impulsas, neleidžiantis darbo rinkai stagnuoti, įnešantis į ją daugiau konkurencijos ir galimybių.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (20)