1. Leidžiant moterų talentams skleistis pagerės komandos darbas
Tyrimai rodo, kad įvairesnės komandos yra produktyvesnės, o valdybos su moterimis dirba daug geriau negu tos, kur moterų nėra. Lyčių lygybė yra naudinga verslui. Jungtinės Karalystės darbo rinkoje yra 47 proc. moterų, tačiau iš 250-ties „The Financial Times Stock Exchange“ vadovų tik 13 proc. moterų eina direktoriaus pareigas.
Apskaičiuota, kad valstybės iždas kas metus padidėtų 23 milijardais svarų sterlingų (apie 26,7 milijardo eurų), jeigu būtų leista skleistis moterų talentams.
2. Apsupkite save geriausiais žmonėmis
Nesvarbu, ar tik pradėjote dirbti, ar esate atsakingas už kitų darbuotojų įdarbinimą, pagrindinis dalykas, kurį galite padaryti, tai apsupti save geriausiais žmonėmis. Tam, kad būtumėte geriausi, turite apsupti save, mokytis kartu su geriausiais.
3. Ženkite atgal tam, kad galėtumėte žengti į priekį
Jei mąstote keisti karjeros kryptį, ženkite žingsnį atgal nuo ten, kur esate dabar tam, kad pamatytumėte, kur galite judėti žengdami pirmyn. Jei trokštate dirbti naujoje srityje ateinančius 30 metų, nemąstykite apie darbo pokytį kaip pažeminimą pareigose. Verčiau galvokite, kad tai –ilgalaikė investicija.
4. Karjera – tai nelipimas laiptais, o karstymasis ant laipynės
Kilimas karjeros laiptais - populiariausia metafora karjerai apibūdinti. Galima kilti į viršų, leistis žemyn ar tiesiog nulipti, tačiau šis supratimas ribotas. Besikarstant ant laipynės turime daugiau nei vieną būdą pasiekti viršų. Tai suteikia daugiau galimybių moterims (ir vyrams) siekti savų tikslų. Toks modelis naudingas visiems, o ypač moterims, kurios gal tik žengia į darbo rinką, keičia darbą, susiduria su išoriniais trukdžiais ar po pertraukos grįžta į darbo rinką.
5. Tikėkite savimi ir nebijokite rizikuoti
Moterys neretai tiki, kad geras darbo atlikimas automatiškai veda gero atpildo link. Būtent todėl jos nenoriai prašo paaukštinimo, nepaisant to, kad jos tikrai jo nusipelnė. Kai sunkus darbas ir rezultatai lieka nepastebėti, privalome išmokti apginti save.
„Hewlett-Packard“ atliktas tyrimas atskleidė, kad moterys renkasi tik tokius darbus, kuriems jaučiasi visapusiškai pasiruošusios ir kurios atitinka 100 proc. reikalavimų. Vyrai renkasi tokius darbus, kurie atitinka tik 60 proc. reikalavimų. Rizika, augimas, iššūkiai ir paaukštinimo prašymas – visa tai yra svarbi geros karjeros dalis.
Šerilė Sandberg – viena iš Pasaulinės lyderystės konferencijos Čikagoje pranešėjų. Tokio lygio daugiau pasaulyje žinomų vadovų pranešimų galėsite išgirsti jubiliejinėje 10-ojoje Pasaulinėje lyderystės konferencijoje, kuri vyks Vilniuje lapkričio 22-23 d.