Aiškiai nusistato tikslus
Sėkmingi žmonės aiškiai apibrėžia savo tikslus. Pavyzdžiui, nekonkretus tikslas būtų mesti rūkyti, kuomet aiškiai apibrėžtas tikslas būtų neberūkyti nuo sekančios savaitės.
Būna nuoseklūs
Sėkmingi žmonės orientuojasi į savo tikslų įgyvendinimą, todėl jie turi nuoseklų tvarkaraštį. Pasak „Fueled“ įkūrėjo Rameet Chawla, nuoseklus tvarkaraštis padeda nustatyti prioritetus ir leidžia išlaikyti svarbias užduotis sąrašo viršuje.
Optimaliai išnaudoja savo laiką
Daugelis skundžiasi, kad neturi laiko svarbiems tikslams įgyvendinti, kuomet sėkmingieji moka išnaudoti net ir trumpas laisvo laiko atkarpas, atsirandančias kiekvieną darbo dieną. Kaip tai padaryti? Planuokite savo laiką, pasižymėkite susitikimus, hobius ar kitas veiklas darbo kalendoriuje, kompiuteryje ar telefone. Tokiu būdu ne tik nepamiršite planų, bet ir galėsite realiai įvertinti, kiek laiko ir kur praleidžiate. Pastebėsite, jog dienoje turite daugiau laiko, nei Jums atrodė.
Mažais žingsniais link pagrindinio tikslo
Henris Fordas yra pasakęs: „Nieko nėra itin sudėtingo, jei padalinsite tai į mažus gabalėlius.“ Sėkmingi žmonės, siekdami savo tikslų, viską skaido į mažesnes dalis. Tokiu būdu milžiniška užduotis tampa keletų mažesnių, „ne tokių baisių" ir realiai įveikiamų žingsnių.
Seka savo progresą
Žinojimas kaip sekasi siekti užsibrėžtų tikslų, leidžia tinkamai koreguoti savo veiksmus ir pasiekti dar geresnių rezultatų. Pavyzdžiui, jeigu turite metinį planą, stebėkite jį kas mėnesį ar net savaitę ir žiūrėkite, ar judate tinkamu ritmu. Jeigu mokotės papildomų kalbų – pamėginkite pabendrauti nauja kalba, pasižiūrėkite kino filmą ar paskaitykite knygą – matysite, kiek žinote ir, esant progresui, pajusite, kaip atlikti šias užduotis tampa vis paprasčiau.
Nuolat siekia tobulėti
Dalis žmonių galvoja, kad žmogaus galimybės yra ribotos. Tai yra netiesa ir tai patvirtina dešimtmečius vykdyti tyrimai. Sėkmingų žmonių tikėjimas, kad galima tobulėti nuolat, padeda jiems geriau išnaudoti savo potencialą.
„Turi parako"
Tyrimai rodo, kad ryžtingi žmonės gyvenime pasiekia daugiau. Pastebėta, kad sėkmingieji deda daugiau pastangų, daugiau planuoja ir yra kantresni. Todėl nepamėginus nesakykite, jog kažko negalite ar nemokate - bent jau pabandykite ir įdėkite pastangų.
Bendrauja su tinkamais žmonėmis
Savo knygoje „Gentys“ rinkodaros ekspertas Setas Godinas teigia, jog mūsų bendruomenė yra sudaryta iš genčių, kurios sudarytos iš žmonių, besižavinčių tomis pačiomis idėjomis, siekiančių panašių tikslų ir pan. Sėkmingi žmonėms stengiasi save apsupti panašiais bendraminčiais arba tais, į kuriuos lygiuojasi. T. y. atrasti savo gentį. Pasižiūrėkite į savo artimiausius draugus, kiek sutampa Jūsų požiūriai?
Demonstruoja aukštą emocinį intelektą
Emociškai intelektualūs žmonės nuolatos ieško būdų, kaip sukurti pridėtinę vertę ir prisidėti prie savo aplinkos gerinimo. Ši savybė padeda įkvėpti ir kitus sėkmei. Daugiau apie emocinį intelektą galite pasiskaityti čia.
Investuoja į savo sveikatą
Prezidentas Barakas Obama šešias dienas per savaitę mankštinasi 45 minutes per dieną. Sveikas protas ir kūnas yra pirmas žingsnis į sėkmę. Fizinis aktyvumas ne tik palaiko sveikatą, bet ir optimistiškai veikia psichinę būseną.
Kaip ir visi svarbūs dalykai gyvenime, taip ir geri veiklos rezultatai pasiekiami ne per vieną dieną. Svarbu tikėti tuo, ką darote ir vadovautis sėkminga patirtimi.