Patogiau planuoti laiką
Jau 15–asis Konstitucijos egzaminas, pasak praėjusių metų laimėtojos, gali tapti dar populiaresnis. Tai, kad ši visuotinė teisinių žinių patikrinimo iniciatyva, atsižvelgiant į COVID–19 pandemijos iššūkius, ir šiemet vyks virtualioje erdvėje, suteikia galimybę daugeliui paprasčiau egzaminą įtraukti į savo dienotvarkę, rašoma pranešime žiniasklaidai.
„Praėjusieji metai buvo nuotolinio darbo metai, todėl buvo paprasta derinti dalyvavimą skirtinguose renginiuose. Mano aplinkoje nedaug žmonių laiko šį egzaminą, tačiau daugiau pažįstamų prie šios iniciatyvos prisijungė būtent laikant egzaminą nuotoliniu būdu“, – pasakojo egzamino dalyvė.
Dėkoja dėstytojams
Pasiteiravus, kaip raseinietei pavyko sėkmingai atsakyti į klausimus, ji sakė, jog turėtų už tai dėkoti savo dėstytojams. Artėjant egzaminui ji perskaitė studijų konspektus ir Konstituciją, tačiau tikrasis pasiruošimas truko kur kas ilgiau. Užtikrintumo suteikė ir tai, kad dar prieš egzaminą teko laikyti Konstitucinės teisės dalyko egzaminą universitete.
„Už gautas konstitucinės teisės žinias ir gebėjimą jas pritaikyti esu dėkingą dėstytojams. Universalaus būdo pasiruošti egzaminui nėra, kiekvienas turi savo mokymosi ir pasiruošimo strategiją. Laikant egzaminą svarbu gerai nusiteikti, atidžiai perskaityti klausimus ir neskubėti pasirinkti teisingą atsakymo variantą.
Proga švęsti Konstituciją
Tradicija jau tapęs žinių patikrinimas, anot Konstitucijos egzamino laimėtojos, yra puiki proga atšvęsti, kad Lietuvoje turime Konstituciją bei prisiminti jos tikrąją svarbą, o kartu ir sustiprinti visuomenės žinias.
Kaip sakė būsima teisininkė, svarbu ir tai, kad kasmet į egzaminą įtraukiami labai skirtingi žmonės: nuo moksleivių, studentų, teisininkų iki kitų profesijų atstovų, senjorų ir neįgaliųjų. „Toks šventimo būdas skatina žmones domėtis Konstitucija, jos turiniu, nes tikrai ne kiekvienas yra bent perskaitęs šį dokumentą.
Konstitucijos diena man yra šventinė ir tikrai stengiuosi ją švęsti ne tik laikydama egzaminą, bet ir pagal galimybes dalyvaudama kituose šiai dienai paminėti skirtuose renginiuose“, – kalbėjo ji ir patikino, jog nuotolinio egzamino nepraleis ir šiemet.
Spalio 25–ąją, minint Konstitucijos dieną, visi kviečiami Konstitucijos egzaminą spręsti interneto svetainėje www.konstitucijosegzaminas.lt, kur šiuo metu vyksta registracija ir galima treniruotis prieš didįjį žinių patikrinimą. Dalyviai prisijungti prie egzamino galės nuo 9 iki 13 val. Užduočių atlikimui bus skirtos 45 minutės. Viso šį egzaminą sudaro uždari testo ir vienas atviras klausimai.
Jau antrus metus iš eilės egzaminą galima laikyti ir naujienų portale „Delfi“.
Nugalėtojų laukia specialus Prezidento įsteigtas prizas. Taip pat jie bus apdovanoti ir Teisingumo ministerijos prizais.
Per keturiolika Konstitucijos egzamino gyvavimo metų konstitucines žinias pasitikrino apie 400 tūkst. žmonių – maždaug kas 7 Lietuvos pilietis.