Mes įprantame gyventi mums įprastoje aplinkoje ir daugybę metų neišeiname iš savo komforto zonos. Kad būtume pasiruošę pokyčiams, mums dažniausiai pritrūksta „stebuklingo spyrio“. Kai kuriems žmonėms tai gali būti didžiulė sėkmė karjeroje, persikraustymas, skyrybos ar tiesiog nenugalimas troškimas ką nors pakeisti. Vieni puoselėja šią mintį metų metus, o tada, persipildžius kantrybės taurei, ryžtasi imtis kardinalių pokyčių. Taip jie pasirengia pradėti viską iš naujo.

Tačiau pirmiausia reikėtų išsiaiškinti pačiam su savimi. Štai šeši klausimai, į kuriuos turėtų atsakyti kiekvienas, pasiryžęs pradėti viską nuo nulio.

1. Ko aš iš tikrųjų noriu?

Deja, laikui bėgant, daugelis žmonių pradeda nebegirdėti savo norų. Visuomenės nuomonė, tėvų patarimai ir prestižas verčia mus atsisakyti savo tikrųjų troškimų ir pasirinkti tai, kas atrodo perspektyviau. Tarkime, visą gyvenimą svajojote gyventi mažame kalnų namelyje ir kurti muziką. Tačiau patirdami viešosios nuomonės spaudimą nusprendėte, kad tai tėra svajonė, pernelyg nutolusi nuo realaus gyvenimo. Atsikraustėte į triukšmingą didmiestį ir pradėjote dirbti buhalteriu, nes tai pelningas ir prestižinis darbas. Ir tada staiga supratote, kad einate ne savo keliu ir gyvenate ne savo gyvenimą. Šioje vietoje labai svarbu atskirti visuomenės primestus stereotipus ir suvokti, ko iš tikrųjų norite.
2. Ką man patinka veikti?

Kaip sako aktorius Viačeslavas Poluninas, „daryti reikia tik tai, nuo ko viduje kutena“. Įsiklausykite į save ir pagalvokite, kas suteikia jums energijos ir atneša malonumą? Tarkime, vaikystėje mėgote piešti ir svajojote tapti dailininku. Jus tėvai įtikino, kad tai kvaila mintis – iš paveikslų neužsidirbsi, todėl reikia rinktis geriau apmokamą ir paklausią profesiją. Tai vienas iš pavyzdžių, kaip lengvai mes atsisakome savo tikrųjų troškimų ir sekame kitų žmonių primestu pavyzdžiu. Įsiklausykite į save ir išsiaiškinkite, kas jums teikia malonumą.

3. Kokie mano talentai?

Deja, žodis „talentai“ daugeliui asocijuojasi su žymiomis asmenybėmis, išgarsėjusiomis tam tikroje srityje: Puškinu, Mocartu ar Čarliu Čaplinu. Tiesą sakant, talentų turi visi žmonės. Tik labai svarbu juos laiku pastebėti.

Egzistuoja du veiksmingi metodai, kurie padės atpažinti savo tikruosius talentus:

* Pasiteiraukite kitų žmonių, ką jūs sugebate geriausiai. Patartina klausti draugų, kaimynų, giminaičių, kolegų ir pažįstamų. Jūsų šeimos nariai veikiausiai jus charakterizuos kaip „gerą virėją“, „mylintį sutuoktinį / sutuoktinę“, rūpestingą mamą / tėtį“. Tai, žinoma, jūsų stipriosios pusės, bet toli gražu ne tikrieji talentai.

* Prisiminkite tikrojo triumfo, pergalės ir pasididžiavimo savimi akimirkas. Kokioje srityje tai įvyko? Galbūt paauglystėje jūs buvote užėmę pirmąją vietą lengvosios atletikos varžybose ar ne taip seniai jūsų viršininkas pagyrė jus kitų darbuotojų akivaizdoje už aukštą pardavimų procentą?

4. Kaip atrodytų mano svajonių gyvenimas?

Detaliai įsivaizduokite savo idealią dieną. Pagalvokite, ką veiktumėte nuo ryto iki vakaro, su kuo bendrautumėte, kur ir kiek dirbtumėte. Kai kuriems žmonėms ideali diena – automobilis su asmeniniu vairuotoju, svarbios verslo derybos, sėkmingi sandoriai ir įtempta dienotvarkė. Kitiems – aušra ant jūros kranto, kavos puodelis vienumoje ir darbas ošiant bangoms. O jums, galbūt, ideali diena – jaukios šlepetės, antklodė, puodelis karštos arbatos ir darbas nuotoliniu būdu prie kompiuterio.

5. Kaip galėsiu užsidirbti?

Dabar, kai jau turite visą „noriu“ ir „galiu“ sąrašą, paanalizuokite ir pasidarykite išvadas. Sujunkite savo tikslus, norus, pomėgius ir talentus į viena. Pagalvokite, kaip galite iš to užsidirbti pinigų? Tarkime, jums patinka bendrauti su žmonėmis, juos konsultuoti ir dalyti patarimus. Draugai ir pažįstami pastebi, kad turite puikų skonį aprangai ir įgimtą stiliaus pojūtį. Jūsų ideali diena – asmeninis darbo kabinetas, laisvas darbo grafikas ir pakankamai laiko šeimai. Pagalvokite, kokios profesijos jums tiktų. Tai galėtų būti mados tinklaraštininkės, įvaizdžio konsultantės ar asmeninės stilistės darbas. Neapsiribokite gerai žinomomis ir kartais jau pasenusiomis profesinėmis kryptimis. Susipažinkite su naujoviškais užsiėmimais darbo rinkoje ir raskite tai, kas jums idealiai tiktų.

6. Ką galiu padaryti jau dabar?

Susidarykite konkrečių veiksmų sąrašą arba – dar geriau – pasiruoškite nuoseklų planą, ką turite daryti žingsnis po žingsnio. Jei norite viską pradėti nuo nulio ir realizuoti save naujoje srityje, turite įgyti naujų žinių ir įgūdžių. Jei nuspręsite dirbti samdomą darbą, peržiūrėkite darbo pasiūlymus ir nusiųskite savo gyvenimo aprašymą. Jei norite pradėti savo verslą, pagalvokite, kur rasite pirmuosius klientus ir kaip pradėsite prekybą. Viską susiplanavę, nedelsiant pradėkite. Atminkite, kad pradėti viską nuo nulio niekada nebūna per vėlu. Svarbiausia – judėti teisinga kryptimi.
Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (11)