Be to, erdvės valymas ir tvarkos joje įvedimas, daiktų sudėjimas į vietas, šiukšlių ir šlamšto išnešimas suteikia mums pojūtį, kad kontroliuojame savo gyvenimą, tai mažina stresą, gerina nuotaiką ir daro mus laimingesnius.
Netvarka ir kontrolės praradimo pojūtis – tiesus kelias į depresiją, jėgų netekimą ir netinkamus pasirinkimus gyvenime, rodo daugelio tyrimų šia tema rezultatai.
Neuropsichologai iš Prinstono universiteto (JAV), kurių straipsnis buvo publikuotas leidinyje „The Journal of Neuroscience“, ištyrė, kaip smegenys reaguoja į netvarkingą aplinką, ir padarė išvadą, kad išmesti nereikalingus daiktus iš kambario – puikus būdas pagerinti protinius gebėjimus.
Tyrimo metu mokslininkai rodė dalyviams paveikslėlius su įvairiais pavaizduotais objektais ir paprašė atrinkti tuos, kurie reikalingi tam tikroms užduotims atlikti. Tyrėjai stebėjo, kaip smegenys reaguoja į šias užduotis.
Paaiškėjo, kad kuo daugiau įvairių objektų buvo regėjimo lauke, tuo sunkiau smegenims koncentruotis į užduotis, tuo daugiau energijos jos eikvoja, dėl to mažėja produktyvumas ir greitai prasideda nuovargis.