1. Dirbate sunkiai, bet nesumaniai
Dar sėdint mokyklos suole, mums į galvas buvo įkalta, kad tik sunkiu darbu įmanoma ko nors pasiekti. Vis dėlto tai – tik dalis tiesos, mintimis dalijasi patarėjas finansiniais klausimais Ricas Edelmanas.„Jei vien tik sunkiai dirbsite, turtingais niekada netapsite, – teigia jis. – Vien sunkiai dirbti, kad užsidirbtumėte pinigų ir juos atsidėtumėte į šalį, nepakanka.“
Interneto portalui businessinsider.com, R. Edelmanas sakė, kad norint praturtėti, dirbti reikia ne tik sunkiai, bet ir sumaniai. Vienas iš jo pasiūlytų sumanių sprendimų – investuoti pinigus į akcijų rinką arba pensijų kaupimo fondą, kitaip sakant, pasielgti taip, kad pinigai imtų uždirbinėti pinigus.“
„Tai padaryti galima per daug nerizikuojant, labai paprastai ir nesugaištant laiko“, – sako jis.
2. Perkate daiktus, kurie ne jūsų kišenei
Jeigu gyvenate ne pagal išgales, niekada nepraturtėsite. To nenutiks net jei pradėsite daugiau uždirbti. Polinkio išlaidauti negalima teisinti tuo, kad jums pakėlė algą.
„Pirmą prabangų laikrodį ir automobilį nusipirkau tik tada, kai mano verslas ir investicijos tapo patikimais pajamų šaltiniais, – sako savarankiškai milijonieriumi tapęs Grantas Cardone‘as. – Jau buvau užsidirbęs milijoną, bet vis dar vairavau „Toyota Camry“. Tegul jus žino dėl darbo etikos, o ne dėl įsigytų daiktų.“
3. Esate patenkinti fiksuota alga
Daugelis žmonių jaučiasi patogiai, kai jiems moka už pradirbtą laiką, tačiau turtingiems žmonėms labiau patinka, kai yra mokama už rezultatus. Be to, turtingi žmonės paprastai – savarankiškai dirbantys asmenys. „Aišku, yra ir tokių pasaulinio garso specialistų, kuriems mokama už laiką, bet daugeliu atveju tai – lėčiausias būdas praturtėti, nors ir įvardijamas kaip saugiausias, – sako pats milijonus užsidirbęs Steve‘as Sieboldas. – Greičiausiai praturtėja tie, kurie nėra samdomi darbuotojai.“
Turintys didelių ambicijų, paprastai patys steigia įmones ir, aišku, praturtėja, o plačiosios masės tesiekia finansinio stabilumo, todėl dirba tą patį darbą ir gauna tą patį atlyginimą, kuris kartas nuo karto gali padidėti.
4. Dar nepradėjote investuoti
Vienas veiksmingiausių būdų užsidirbti pinigų – investuoti. Kuo anksčiau pradėsite tai daryti, tuo geriau. „Kasmet milijonieriai vidutiniškai investuoja 20 proc. savo pajamų, – sako Ramitas Sethi, bestselerio „I Will Teach You to Be Rich“ (liet. „Aš išmokysiu tave būti turtingu“) autorius. – Jų turtas matuojamas ne kasmet uždirbamais pinigais, o per tam tikrą laiką sutaupytomis ir investuotomis sumomis.“
Norint pradėti investuoti, nebūtina tapti finansų specialistu ir dažnai vartoti įmantrius ekonominius terminus. Taip pat nereikia būti gimusiam turtingoje šeimoje. Net ir gaunama alga gali būti anaiptol ne milžiniška.
Pirmosios investicijos gali būti susijusios su pensijos kaupimu. Bėgant laikui įsitikinsite, kad investuoti buvo verta.
5. Siekiate įgyvendinti kažkieno kito svajonę
Jei norite, kad jus lydėtų sėkmė, turite mėgti tai, ką darote, todėl pirmiausia turite suprasti, kas jums patinka ir to siekti.
Tikrai nemažai žmonių daro klaidą siekdami įgyvendinti kieno nors kito, pavyzdžiui, savo tėvų, svajones, sako penketą metų milijonierių gyvenimus studijavęs rašytojas Thomasas Corley.
„Jei sieksite kažkieno kito tikslų, galite likti nepatenkinti pasirinkta profesija, – rašo jis knygoje „Change Your Habits, Change Your Life“ (liet. „Pakeisk savo įpročius, pakeisk savo gyvenimą“). – Šitai atsilieps jūsų darbo kokybei, rezultatams ir uždarbiui. Gyvensite vos sudurdami galą su galu. Jums paprasčiausiai stigs energijos, kuri būtina sėkmei pritraukti.“
6. Pinigų nesiejate su jokiu konkrečiu tikslu
Praturtėti bus paprasčiau, jeigu gerai žinosite, kam ketinate skirti uždirbtus pinigus.
Svajojate nusipirkti namą? Gyventi užsienyje? Kas mėnesį išvykti į kelionę? Mėgautis oria senatve? Susirašykite turimus tikslus.
Norint tapti turtingu, reikia sąmoningai to siekti. Tam būtinas ryžtas, susikaupimas, žinios ir didelės pastangos, bet turint konkrečius tikslus ir aiškią viziją, viskas įmanoma, sako milijonierius T. Harvas Ekeris. „Pagrindinė priežastis, kodėl žmonės negauna to, ko nori, yra ta, kad jie nežino, ko nori, – tvirtina jis. – Turtingi žmonės labai puikiai žino, kad nori tapti turtingi.“
7. Pirmiausia išleidžiate, o kas lieka, taupote
Jei norite tapti turtingi, pirmiausia sumokėkite sau. „Ką gi daugelis daro užsidirbę šiek tiek pinigų? Skuba sumokėti kam nors kitam, – teigia milijonierius Davidas Bachas. – Žmonės moka buto šeimininkui, telekomunikacijų įmonei, vyriausybei ir t. t.“ Užuot išleidę pinigus ir taupę tiktai tai, kas liko, pirmiausia taupykite. Dalį pajamų perveskite į taupomąją sąskaitą. Pasirūpinkite, kad procesas vyktų automatiškai. Kadangi egzistuoja sudėtinės palūkanos, jūsų pinigai augs eksponentiškai.