Visų pirma, reikėtų visada vadovautis savo nuojauta. Jei visa širdimi nekenčiate darbo, kurį dirbate, be jokių abejonių reikia ieškoti naujų galimybių. Štai dešimt ženklų, kurie, anot portalui thebalancecareers.com rašančios darbo paieškų ekspertės Alison Doyle, rodo, kad sėdite ne savo rogėse.

1. Vilkinate darbus ilgiau, nei dirbate.

Kiekvienas mūsų bent retkarčiais yra linkęs vilkinti darbus, bet jei pastebite, kad vilkinate nuolat, ir tai jau tapo įpročiu, laikas susimąstyti, ar esama pozicija jums tinkama. Darbe turėtų būti bent kažkoks aspektas, kuris jus domintų labiau, nei naršymas feisbuke ar kituose socialinės medijos kanaluose.

2. Prastai jaučiatės.

Ar pastebėjote, kad vis dažniau sergate? O kai gaunate nedarbingumą, stengiatės jį kuo ilgiau pratęsti? O gal pastebite, kad kas vakarą siekiate vyno taurės, jog bent trumpam negalvotumėte apie ilgą darbo dieną? O gal tiek dirbate, kad nebelieka laiko sportui, sveikai mitybai ar net miegui? Nėra tokio darbo dėl kurio vertėtų aukoti sveikatą.

Sergantys kolegos

3. Nuolat skundžiatės dėl savo darbo aplinkiniams.

Pagalvokite, apie ką dažniausiai pasakojate savo artimiesiems ir draugams? Ar nuolat skundžiatės bendradarbiais, darbo aplinka arba pačiu darbu?

Darbe turėtų būti daugiau teigiamų, negu neigiamų emocijų. Jei visada randate dėl ko skųstis, tai tikrai ženklas, kad darbas jums nesuteikia pasitenkinimo.

4. Nėra galimybių tobulėti.

Negaiškite laiko darbovietėje, kurioje nėra galimybių augti ir tobulėti. Jei savo laiką ir energiją skirsite kompanijai, kuri nepalaiko karjeros progreso arba kuri neauga kartu su jumis, patys užstrigsite. Jei vis pagaunate save susimąstant, ar ne per ilgai dirbate tą patį darbą, ko gero laikas dairytis kitų galimybių.

5. Darbo aplinka negatyvi.

Negatyvi aplinka yra toksiška. Sunku jaustis laimingam ar tiesiog patenkintam, kai aplinkui bendradarbiai nuolat skundžiasi, o darbo vadovas nuolat susiraukęs. Negana to, pesimistinė atmosfera gali netgi užgesinti aistrą, kurią jaučiate savo profesijai. Jei jaučiate, kad jūsų darbo aplinka toksiška, laikas dairytis tokios darbovietės, kurios kultūra jums tinkamesnė.

6. Jums netinka įmonės kultūra.

Jei svajojate apie lankstų darbo grafiką, bet jaučiatės užstrigę tradicinėje darbovietėje, kur skaičiuojamos kiekvienos penkios minutės, kai pavėlavote ar anksčiau išėjote, ko gero niekada nejausite visiško pasitenkinimo, net jei kiti aspektai patiks.

Jei bandėte derėtis dėl jums tinkamesnio darbo grafiko, bet susitarti nepavyko, pamėginkite paieškoti kompanijų, kurių kultūra ir darbo pobūdis labiau suderinami su jūsų norimu gyvenimo būdu.

7. Negalite išsakyti savo nuomonės.

Darbe turėtumėte turėti galimybę išsakyti savo nuomonę, dalintis savo mintimis ir apskritai pasisakyti. Jei darbe aplinka slegianti ir gniuždanti, reiškia, atėjo laikas susimąstyti apie pokyčius.

8. Nebematote prasmės dirbti šį darbą.

Šiais laikais žmonės vis dažniau keičia darbus ir net persikvalifikuoja, tad nereikėtų galvoti, jog užstrigote ten, kur jums nebetinka ar nebepatinka.

Jei nebejaučiate motyvacijos dirbti dabartinį darbą, atsiverkite kitoms galimybėms, kurios jums imponuoja labiau ir pradėkite judėti kryptimi, kuri įdomesnė.

9. Nuolat ieškote pateisinimų.

„Alga juokinga, darbo vadovas – kvailys, bet užtat gaunu neblogų priedų.“
„Bendradarbiai nemalonūs ir nepalaikantys, na, bent jau alga gera.“
„Pinigų beveik neuždirbu, bet bent kavos ir užkandžių gaunu dykai.“

Ar nuolat sau ir aplinkiniams įrodinėjate, kodėl vis dar liekate darbe, nors giliai širdyje žinote, kad trūkumų dabartiniame darbe daugiau nei privalumų?

Jei skundų daugiau nei pagyrų, turėkite omenyje, kad visada galima rasti tokį darbą, kuriame teigiamų dalykų būtų daugiau nei neigiamų, ir atėjo laikas pasiieškoti tokio darbo.

10. Skaitote šį straipsnį.

Kodėl jūs atsidarėte šį straipsnį arba kodėl jo ieškojote? Ko gero ši mintis jau kirbėjo jūsų galvoje? Jei vis dažniau susimąstote apie kitas galimybes, ko gero vien tai yra ženklas, kad išties atėjo laikas judėti pirmyn.

Prieš pateikdami pareiškimą...

Jei skaitydami šį straipsnį sau pritaikėte kelis punktus, ko gero atėjo laikas keisti darbą. Vis dėlto nerašykite pareiškimo įsikarščiavę – patartina visų pirma susirasti kitą darbą. Paprastai lengviau įsidarbinti kitur, dar dirbant sename darbe.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (16)