Yra daug nuomonių apie tai, ko reikia tobulam gyvenimo aprašymui, kokią informaciją derėtų įtraukti, kokia turėtų būti jo struktūra. Nenorėdami aptarinėti to, kas jau aptarta, apžvelgsime svarbiausias temas ir padėsime jums patobulinti turimą gyvenimo aprašymą.
Trumpas ir aiškus
Nesvarbu, ar teikiate prašymą dėl pameistrystės, mokomosios praktikos ar darbo, jūsų gyvenimo aprašymas konkuruos su daugeliu kitų. Turbūt mažiausiai norite, kad užsiėmęs darbdavys pirmuosius iš aštuonių jūsų kruopščiai paruošto gyvenimo aprašymo puslapių tik perbėgtų akimis, arba dar blogiau – jį visai atmestų tik dėl jo apimties. Gyvenimo aprašymas turi būti trumpas ir aiškus – du puslapiai yra visuotinai priimta ideali apimtis. Pasistenkite, kad darbdavys lengvai rastų visą svarbiausią informaciją apie jus ir jūsų patirtį.
Aktualus
Paklauskite savęs, ką šiam darbdaviui reikia žinoti. Tikriausiai informacija skiriasi nuo tos, kurios reikėjo paskutiniam darbdaviui, tad kai ką pakeiskite, išbraukite ir įtraukite tik tai, kas svarbu. Turėkite omenyje, kad nors informacija apie tai, jog mėgstate gaminti ar klausytis muzikos, jums atrodo svarbi, darbdaviui tai gali rūpėti tik tuo atveju, jei norite įsidarbinti maitinimo srityje ar muzikos pramonėje. Geriau išnaudokite vertingą vietą tam, kas įrodys jūsų tinkamumą užimti siūlomą vietą.
Pasitikėkite savimi, tačiau būkite realistiški
Gali būti sunku išlaikyti pusiausvyrą pristatant savo gerąsias savybes – jeigu per daug girsitės, galite pasirodyti arogantiški ir besipuikuojantys nerealiais pasiekimais, kurie darbdaviui gali pasirodyti netikri. Jei būsite pernelyg kuklūs, galite neatkreipti į save dėmesio ir būsite tiesiog eilinis kandidatas ilgame gyvenimo aprašymų sąraše. Įsitikinkite, kad jūsų pateikiama informacija tinkamai pristato jūsų įgūdžius ir patirtį, tačiau tuo pat metu skamba realistiškai, – darbo pokalbyje turite sugebėti tai pagrįsti.
Svarbu tai, ką pasiekėte, o ne tai, ką padarėte
Galite lengvai pasiduoti ir paprastai išvardyti savo patirtį, nepateikdami realaus konteksto ir rezultatų. Gerai, kad turite patirties, tačiau iš jos darbdaviui neaišku, ką iš tikrųjų pasiekėte arba kaip prisidėjote siekiant tam tikrų rezultatų. Jei įmonei padėjote užsitikrinti naują verslą, kuo buvote naudingi? Jei dalyvavote profesinio rengimo kursuose, kokią įtaką jie padarė? Įtraukus tokią informaciją, darbdavys pamatys pridėtinę vertę, kurią galite suteikti.
Tinkamai pritaikykite
Darbdaviui nėra nieko labiau atstumiančio nei skaityti apie tai, kaip visada svajojote dirbti automobilių pramonėje,... kai norite įsidarbinti farmacijos įmonėje. Atkreipkite dėmesį į tai, ko reikalaujama darbo skelbime, o tada tinkamai pritaikykite savo gyvenimo aprašymą!