Dirbti padavėja nėra taip paprasta, kaip gali atrodyti. Negali pusę dienos plepėti su draugais darbo vietoje kaip Rachel iš serialo „Draugai“. Iš tiesų padavėjos kiekvieną dieną susiduria su daugybe sunkumų, o kartais – net su pavojais, po kurių pasikeičia požiūris į profesiją.
Štai penkios tikros istorijas apie tai, su kuo darbo vietoje susidūrė penkios kavinių ir restoranų padavėjos. Vardai, jų prašymu, pakeisti.
Sunku rasti laiko asmeniniam gyvenimui
Vilija, 26 m.
Viešojo maitinimo pramonėje dirbu jau 10 metų, galiu pagrįstai teigti – kad ir ką jums sakytų per darbo pokalbį, žadami grafikai (pvz., 2 darbo dienos ir 2 laisvos ar pan.) virsta absoliučiai nenormuojamomis pamainomis.
Ar galima desertui – jus?
Karina, 21 m.
Ne, mes ne šunys
Nerija, 24 m.
Jau trejus metus dirbu padavėja, kartais susiduriu su atvirai demonstruojama nepagarba. Kartą man sako: „Žinote, šitų bulvių ne nepaliečiau, galėsite suvalgyti virtuvėje.“
Pavojus gyvybei
Sofija, 19 m.
Dirbu kavinėje ne pačiame saugiausiame mikrorajone. Pasitaiko, kad čia užsuka neblaivūs žmonės, kurie nekreipia dėmesio į mano prašymą išeiti iš kavinės, prašo įpilti taurelę sirupo arba ateina ir pradeda gerti savo turimą alkoholį.
Kenkia sveikatai
Marija, 22 m.
Mokydamasi antrame kurse kelis mėnesius dirbau picerijoje. Būdavo labai sunku išlikti žvaliai ir aktyviai 12 valandų, gerdavome daug energinių gėrimų arba kavos. Širdžiai tai nebuvo sveika, nuolat plakdavo pašėlusiu greičiu. Po šitokio krūvio ant kojų iššoko venos – pirmi varikozės požymiai.
Kolegės, kurios ilgiau dirbo picerijoje, sakė, kad joms dažnai patirrdavo emocinį pervargimą arba, apimtos depresyvių nuotaikų, imdavo savęs nekęsti.