1. Mokytojai

Ateities darbo jėgai reikės plataus žinių akiračio ir specializuotų įgūdžių. Tai reiškia, kad mums reikės žmonių, kurie būsimus darbuotojus mokytų užsienio kalbų, istorijos ir filosofijos, rašo monster.co.uk.

Mokytojams ir kitiems viešojo sektoriaus darbuotojams nėra iškilusi automatų grėsmė. Robotai savo pincetais dar negali įvaldyti tarpasmeninio bendravimo sugebėjimų.

2. Sporto ir mitybos specialistai

Panašu, kad vadinama tūkstantmečio karta dažniau lankysis visą parą dirbančiuose sporto, o ne naktiniuose klubuose. Taigi jai reikės asmeninių trenerių, kurie privers traškėti sąnarius, sporto terapeutų, kurie padės persistengus, ar mitybos specialistų, kurie patars, kokį baltymų kokteilį vartoti.

3. Savo srities meistrai

Pirkėjai nevengs papildomai sumokėti už vietinius, autentiškus ir specializuotus produktus bei paslaugas. Tai reiškia, kad judriausiose miestų gatvėse reikės tokių žinovų ir meistrų kaip kavos pupelių skrudintojai, mėsininkai ar barzdaskučiai.

4. Patyrę prekybininkai ir amatininkai

Automatika perims daug rankų darbo. Tačiau žiūrint, kaip ilgai „Toyota“ robotas pila sultis į stiklinę, prekybininkai bent jau kol kas gali jaustis saugūs. Tyrimai taip pat rodo, kad darbo mažiausiai 10 metų į priekį taip pat turės tokie amatininkai kaip staliai, stiklo meistrai ir namų dekoro gamintojai.

5. Viešojo maitinimo profesionalai

Žmonės visuomet trokšta naujų maisto ir skonio potyrių, todėl maisto ir gėrimų pramonė tikrai klestės. Šefai, barmenai ir baristai išliks paklausūs ir ateityje, tik jiems prireiks originalumo, lankstumo ir vadybos įgūdžių.

6. Inžinieriai

Vis daugiau žmonių kelsis į miestus gyventi ir dirbti. Taigi mums reikės elektros inžinierių, kurie rūpintųsi mūsų išmaniųjų namų elektros tinklais, infrastruktūros inžinierių, kurie planuos kelius, programų inžinierių, kurie gatvės žibintus prijungs prie interneto, ir aplinkos inžinierių, kurie sugalvos, kaip įkrauti žibintus, kai išseks nafta. Tačiau pačiame sąrašo viršuje figūruoja prekybos inžinieriai, turintys techninių žinių apie prekes ir jų rinką.

7. Sveikatos apsaugos profesionalai

Pailgėjus žmonių gyvenimo trukmei, mums reikės daugiau gydytojų, slaugių ir fizioterapeutų, kurie mus prižiūrėtų. Tačiau tobulėjant medicinai ir gerėjant gyvenimo kokybei, galime viltis, kad savo geriausius metus nugyvensime būdami sveiki. Kai sulauksime 80 ar 90 metų, konsultantai padės mums mokytis, dirbti ir domėtis kultūra. Slaugytojai prijungs mums nešiojamas technologijas, kurios stebės širdies ritmą, gliukozės kiekį ir miegą.

8. Veterinarai

Tai susiję ne su mumis. Daugybė žmonių laiko vienokius ar kitokius naminius gyvūnus, todėl logiška, kad mums reikės specialistų, kurie gydys ir prižiūrės mūsų keturkojus. Nėra abejonių, kad veterinarų paklausa neslūgs mažiausiai 10 metų.

9. Prekių konsultantai

Darbdaviai ateityje ieškos pardavėjų, kurie pasižymės originalumu, lankstumu ir vadybiniais įgūdžiais. Besitęsiant urbanizacijai ir klestint prekybinėms gatvėms, pirkėjai norės pasikalbėti su tikrais, gyvais konsultantais. Tai blogos žinios savitarnos kasoms.

10. Kūrėjai

Flaneliniais marškiniais vilkintys kūrėjai gali jaustis saugūs – bent jau kurį laiką. Dizaineriai, rinkodaros specialistai ir kiti kūrybininkai aktyviai naudosis skaitmeninėmis technologijomis ir lengva prieiga prie vaidmenų. Su savo vaidmenimis jie taip pat elgsis kūrybiškai. Žaidimų kūrėjai, pavyzdžiui, turi įgūdžių parodyti visuomenėms, kaip išnaudoti naujas technologijas.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (35)