Lemtinga paslauga draugei
Ne vienerius metus finansų valdymo srityje dirbusi Darja kasdien rūpinosi verslo finansais, skaičiavo lėšas ir analizavo skaičius. Nors darbas neteikė didelio pasitenkinimo, ryžtis pokyčiams buvo sudėtinga ir tik visiškai atsitiktinai darbo paieškos atvedė į gėlių sritį, rašoma pranešime spaudai. Čia darbas nebuvo toks monotoniškas, o galimybė mokytis floristikos pagrindų iš kolegų jauną merginą kaipmat sužavėjo.
Dirbdama su gėlėmis D. Ivanova nieko neplanavo, tačiau koją pakišo netikėtas draugės prašymas dekoruoti jos vestuves. Net ir su labai mažu patirties bei žinių bagažu, įkalbinėjama mergina priėmė draugės mestą iššūkį, tačiau paslauga galiausiai neapsiribojo vien gėlėmis: teko ieškoti ir pagalbininkų, kalbėtis su tiekėjais, derinti kitas detales.
Draugės šventė tarsi atvėrė akis, tačiau rinktis vedybų planuotojos profesiją atrodė sudėtingas ir neužtikrintas pasirinkimas. Per keletą metų savo profesinį kelią kardinaliai pakeitusi D. Ivanova pamena, kad tuomet bijojo patirties ir žinių trūkumo, todėl į vestuvių sritį nesiveržė.
Vestuvių verslo mokyklos įkūrėja ir vedybų planuotoja Inga Klimienė pastebi, kad į vestuvių sritį daugelį besimokančiųjų atveda smalsumas ar atsitiktinumai. „Šioje srityje reikia daugybės žinių, tad ne visi drįsta, sudėtingas ir mokymosi procesas, nes jame labai svarbus vaidmuo tenka praktikai. Dėl to dirbdami vestuvių versle visada mokomės ir tobulėjame – tai tarsi nenutrūkstamas procesas, o mokymai tiesiog suteikia pradinį impulsą“, – pasakoja mokykloje dėstanti ir pati vestuvių versle jau ne vienerius metus besisukanti profesionalė.
Profesija, kurios nėra universitete
Vestuvių planuotojo profesija – labai romantizuojama, nors iš tikrųjų šiems specialistams reikia daugybės įvairių sričių žinių. Antra vertus, tokios studijų programos nėra universitetuose ir aukštosiose mokyklose, bent jau Lietuvoje. Tai lemia neapibrėžtį tarp srities profesionalų ir mėgėjų, kurie labai iškreipia rinką ir kenkia šios profesijos įvaizdžiui.
Su tuo tenka susidurti ne vieną dešimtį vestuvių organizavusiai D. Ivanovai, kuri į savo veiklą pradėjo tik po profesionalių mokymų. Planus dirbti tik su gėlėmis netikėtai pakeitė atsitiktinai pamatyta reklama. Vestuvių verslo mokykla yra vienintelė mokymo įstaiga Lietuvoje siūlanti mokymus vedybų planuotojams, apie renkamą grupę atsitiktinai socialiniame tinkle sužinojusi Darja ryžosi išmėginti sėkmę.
„Mokymai iš pirmojo žvilgsnio pasirodė brangūs ir gana trumpi, bet ryžausi rizikuoti. Ir šiandien esu labai patenkinta šiuo žingsniu, nes galiu dirbti savo svajonių darbą“, – šypsosi vedybų planuotoja.
Šiandien Darjos grafikas visada užimtas, ji ne tik planuoja ir koordinuoja vestuves, bet ir rūpinasi gėlėmis bei dekoru. „Situacija su vedybų planavimo profesija kėlė dvejonių, tačiau tik po kursų supratau, kuo iš tikrųjų skiriasi profesionalas ir mėgėjas. Savo darbe esu patarėja, todėl nebijau pasakyti, kad neverta aklai vaikytis tendencijų ir madų“, – teigia. D. Ivanova, kuriai svarbiausia, kad ir po dešimtmečio atsivertę nuotraukų albumą sutuoktiniai prisimintų laimės akimirkas.