Uostamiestis gali pasigirti turintis puikiai išvystytą švietimo sistemos grandinę, kuri padeda specializuotą profesinį kelią pradėti dar profesinės mokyklos suole ir, esant poreikiui, jį sėkmingai tęsti aukštosiose mokyklose. Tai ypač aktualu profesijų, susijusių su jūriniu ir inžineriniu sektoriumi, atstovams – būtent tokius specialistus rengia Jūrinio sektoriaus darbuotojų rengimo centras (JSDRC) ir Lietuvos aukštoji jūreivystės mokykla (LAJM), rašoma pranešime žiniasklaidai.
Jūrinio sektoriaus darbuotojų rengimo centras rengia jūreivius, logistus – ekspeditorius, suvirintojus, elektrikus, laivų korpusų surinkėjus, laivo elektrikus, laivų sistemų ir įrengimų montuotojus, metalo apdirbimo staklininkus, motoristus, santechnikus, šildymo, vėdinimo, oro kondicionavimo sistemų montuotojus, laivo virėjus. Nemažai šį centrą baigusių jaunuolių sėkmingai pradeda darbinę karjerą, o dalis įstoja į LAJM, kitas aukštąsias mokyklas ir ten įgyja aukštąjį išsilavinimą. Kelias į aukštąją mokyklą profesinę mokyklą baigusiems jaunuoliams yra šiek tiek sklandesnis dėl gaunamų pliusų už profesinėje mokykloje įgytus gebėjimus.
“Labai svarbu, kad jauni žmonės turi galimybes gana anksti išbandyti profesijas. Pastebime, kad profesinį išsilavinimą įgiję jaunuoliai turi daug praktinių žinių ir įgūdžių, todėl jiems gilintis į mokslus aukštojoje mokykloje yra kur kas lengviau. Jie labai sėkmingai integruojasi ir sparčiai kopia karjeros laiptais – esama puikių pavyzdžių, kaip profesinę mokyklą baigę jūreiviai tampa laivo kapitonais, motoristai – laivų mechanikais, elektrikai ir laivų elektrikai - perspektyviais laivų elektros įrenginių inžinieriais. Yra sukurta puiki sistema palaipsniui siekti profesinių aukštumų ir užsitikrinti geras ir perspektyvias darbo sąlygas”, – teigė Rima Mickienė, Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos direktoriaus pavaduotoja akademinei veiklai.