Su krepšiniu – nuo jaunų dienų
Akmenėje gimęs ir užaugęs krepšinio entuziastas į Žemaičių Kalvariją su šeima atsikraustė prieš daugiau nei dešimtmetį. Įsikūrė senelių žemėje, nors šie kraštai jam, kaip pasakojo, iki tol buvo menkai pažįstami.
Krepšinio treneriu dirbantis vyras teigia geriau yra žinomas savo gimtinėje, taip pat – Klaipėdos krašte, Telšiuose, Skuode, Mažeikiuose, kur važinėja treniruoti moksleivių, o štai šeimoje savo krepšinio žiniomis ir gebėjimais didelio įspūdžio nepadaro – sūnus ir dukra esą labiau mėgsta žaisti tinklinį, tad būdamas su jais dažniau į rankas ima tinklinio, o ne krepšinio kamuolį.
Lietuva krepšinio šalis, ne Kinija
Laimonas pasakojo, kad dabartinis baudų metimo viena ranka pasaulinis rekordas – per 5 tūkst. nesuklydus pataikytų metimų. Tapo aišku, kad tokio rekordo net ir labai norėdamas neperspjautų – nesuklysdamas viena ranka geba įmesti, kaip pats sako, TIK kelis šimtus baudų.
Visai kita kalba – apie baudų metimus pakeičiant rankas: dešine, kaire, dešine, kaire ir t.t. Esą iki šiol pasaulinis rekordas – 40 metimų pakeičiant rankas – priklausė kinui.
„Pagalvojau: kaip taip gali būti – juk Lietuva krepšinio šalis, ne Kinija. Todėl ėmiau treniruotis mėtyti į krepšį tiek dešine, tiek kaire rankomis. Klaipėdoje dešimtis konkursų esu laimėjęs mėtydamas baudas dešine ranka, bet pradėjau lavinti ir kairę. Beje, įdomus dalykas, kad pats dabar esu dešiniarankis, bet jei ne sovietinė santvarka, kurioje užaugau, gal rašyčiau kaire, bet juk tada neleisdavo. O sūnus yra kairiarankis ir problemos dėl to nemato“, – pasakojo Laimonas.
Žiemą treniruojasi malkinėje
Gal dėl to, kad pagal prigimtį jis taip pat yra kairiarankis, vyras sakė neužtrukęs išlavinti ir baudų metimo kaire ranka technikos – tereikėjo poros savaičių intensyvių treniruočių. O dabar jau metus laiko kasdien lavina savo metimo abiem rankom įgūdžius, kad išlaikytų pasiektą lygį.
Beje, Laimonas yra susukęs ne vieną vaizdo filmuką apie pasiruošimą siekti rekordo ir patalpinęs juos „Youtube“ kanale. Vaizdo įrašuose užfiksuotos jo treniruotės lietui lyjant ir sniegui sningant, vasarą fone gražiai žaliuojant laukams ir jau žiemą – į kamerą mojant šalia krepšinio aikštelės pastatytam besmegeniui.
Rekordo siekė gimtinėje
Kalvariškis pasakojo, kad jam sunkiau buvo ne patį rekordą pasiekti, bet išpildyti visus reikalavimus ir formalumus. Esą pirmiausia, angliškai užpildžius šūsnis dokumentų, į Londone, Jungtinėje Karalystėje, veikiančią Gineso rekordų agentūrą reikia nusiųsti paraišką. Maždaug po trijų mėnesių gavus leidimą, būtina sudaryti mažiausiai dviejų asmenų komisiją, kurioje vienas asmuo būtinai turi būti tos srities profesionalas.
„Buvo abejonių, ar patvirtins, ar išpildžiau visas sąlygas, gal prikibs prie metimo technikos“, – ilgai užtrukusias procedūras prisiminė kalvariškis. Esą visi šie formalumai ir ilgas laukimas kažkiek aptirpdė džiugesį jau sulaukus patvirtinimo, jog rekordas pasiektas ir užregistruotas.
Įdomu tai, kad net ir tapęs pasaulio rekordininku, Laimonas nežada užmigti ant laurų ir intensyviai treniruojasi, kad galėtų pranokti pats save. Esą jau dabar keisdamas rankas įmeta dvigubai daugiau baudų, nei įmetė minėtą sausio 21-ąją Naujojoje Akmenėje.
Vyras jau yra pateikęs paraišką Gineso rekordų agentūrai pagerinti savąjį rekordą ir turi viltį iki liepos vidurio sulaukti teigiamo atsakymo, mat yra suplanavęs naujo pasaulio rekordo siekti liepos 21–23 dienoms Klaipėdoje vyksiančioje Jūros šventėje. Ar pavyks, tikriausiai netrukus išgirsime.