Darbo pokyčiai atskleidė kūrybiškumą
Jurgitos pažintis su kaligrafija prasidėjo dar studijų laikais, kai po mokyklos baigimo pasirinko studijuoti grafinį dizainą. Ten vykusios šrifto pamokos labai sudomino Jurgitą. „Pamokų metu derinome piešimą su spalvotyra ir šriftu, kūrėme įdomias kompozicijas. Po šių studijų pajutau įkvėpimą kurti meną, tačiau įgyta specialybė nesudomino manęs tiek, kad eičiau dirbti į grafinio dizaino sritį“, – pasakoja J. Kunigėnienė.
Idėja pasukti kūrybiškesne linkme kilo netikėtai: „Sėdint prie rašomojo stalo, man gimė idėja kurti meno kūrinius, kuriuose susilietų ir dailusis raštas, ir piešinys. Tačiau tuo metu aš nežinojau, kaip galiu tai įgyvendinti. Tačiau ši idėja mane taip žavėjo, kad aš ilgus metus brandinau ją savyje, kol galiausiai susiklostė palankios aplinkybės jai tapti tikrove“, – sako Jurgita. Pradėjusi domėtis, moteris pirmą kartą sužinojo tokį žodį kaip kaligrafija – kas tai yra ir kur to galima išmokti.
Braižymą kompiuteriu į rašymą plunksna iškeitusi Jurgita pripažįsta – toks sprendimas atskleidė joje daug užslėptų talentų. „Ši veikla atskleidė mano kūrybiškumą. Iki tol aš net nežinojau, kad galiu kažką tokio kurti, kad aš esu kūrybinga. Man pačiai tai buvo mano talento atradimas“, – džiaugiasi Jurgita. Nauja veikla atskleidė ne tik Jurgitos kūrybiškumą, bet ir atvėrė daug naujų galimybių ir pažinčių.
Kuria vienetinius kaligrafijos kūrinius
Jurgita kuria ir padėkos mandalas – kaligrafijos meno kūrinius, kurių centre yra simetriškas piešinys, nupieštas smailia plunksna, o aplink kaligrafiškai parašyti linkėjimai. „Šio kūrinio esmė yra įamžinti palinkėjimus, kuriuos mes išsakome kažkokios šventės proga. Tačiau žodžiai greitai pasimiršta, tad šiuo kūriniu aš siekiu, kad žmogus, kuriam jis yra dovanojamas, atsimintų tuos palinkėjimus ilgam ir kartu papuoštų savo interjerą“, – aiškina kūrėja.
Ateityje Jurgita planuoja rašyti ne tik ant popieriaus, bet ir ant tekstilės. Nuo rudens kaligrafė planuoja organizuoti ir edukacines kaligrafijos dirbtuves, kuriose žmonės galės susipažinti su kaligrafija, išbandyti savo rankos lengvumą rašant ir sužinoti, kaip kaligrafiją galima pritaikyti kūrybiškai.
Jurgitos rankų darbo kūriniai yra vienetiniai, o juose, kaip sako pati pašnekovė, yra įlieta energija, kurią žmogus pajaučia per paveiksliuką ir raštą. „Žmonės vis dažniau atkreipia dėmesį į rankų darbo gaminius, nes ta masinė produkcija nesukuria tokios vertės. Kai aš kuriu savo kūrinį, aš į jį įlieju ir savo emocijas, jausmus. Ta idėja nėra masinė, ji gimsta tuo metu ir konkrečiam žmogui“, – mintimis dalijasi moteris.
Kaligrafija reikalauja praktikos ir kruopštumo
„Naujokams tas nuoseklumas yra itin svarbu. Su laiku ir praktika ranka įgauna atmintį, atsimena judesius, kaip reikia daryti. Tarkim, jeigu aš padarau kelių savaičių pertrauką, vis tiek tie įgūdžiai išlieka ir atlikusi lavinimo pratimus, aš jau galiu atsiminti“, – tikina pašnekovė.
Pradėjusi dirbti kaligrafijos srityje, Jurgita pastebėjo, kaip ši veikla ugdo vaizduotę ir pastabumą detalėms. Moteris teigia, kad kažkur būdama ar keliaudama, vis labiau pastebi įvairias detales – architektūroje, gamtoje, žmonių veiduose.
Jurgita sako, kad rašyti ją įkvepia grožis, kurį ji pastebi visur – ir gamtoje, ir žmonėse. „Kaligrafijoje mane žavi taisyklingumas, tam tikros detalės. Džiaugiuosi, kad galiu suteikti žmonėms tą laimės, susižavėjimo jausmą ir pati didžiuotis savo pasiekimais“, – teigia Jurgita.